Koronawirus w Polsce dzisiaj. Tygodniowy raport Ministerstwa Zdrowia. Środa, 22 czerwca

Polska
Koronawirus w Polsce dzisiaj. Tygodniowy raport Ministerstwa Zdrowia. Środa, 22 czerwca
Polsat News
Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce

Mamy 1341 nowych i potwierdzonych przypadków koronawirusa, w tym 153 ponownych zakażeń - poinformowało w tygodniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 17 osób. Raport obejmuje okres od 16 do 22 czerwca. Tydzień wcześniej resort poinformował o 1438 nowych przypadkach i 25 zgonach.

Nowe przypadki zakażeń dotyczą województw: mazowieckiego (321), śląskiego (176), małopolskiego (132), , dolnośląskiego (100), wielkopolskiego (76), łódzkiego (67), pomorskiego (67), lubelskiego (65), kujawsko-pomorskiego (52), podkarpackiego (49), podlaskiego (41), zachodniopomorskiego (40), świętokrzyskiego (35), opolskiego (33), lubuskiego (21), warmińsko-mazurskiego (18).

 

48 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 12 osób.

 

ZOBACZ: Korea Płn. ogłosiła wybuch kolejnej epidemii. To niezidentyfikowana choroba jelit

 

Łączna liczba zakażeń koronawirusem to 6 011 984 odób. Od początku pandemii zmarło 116 404 osób.

Premier Morawiecki przewiduje powrót pandemii

Premier Mateusz Morawiecki przestrzegł, że COVID-19 może "wrócić jesienią" i zaapelował o zachowanie zasad sanitarnych oraz szczepienia przeciwko tej chorobie. Jak poinformował, sam za kilka tygodni zamierza przyjąć czwartą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi.

 

Morawiecki udzielił wywiadu dla podcastu "Przygody Przedsiębiorców", w którym został m.in. zapytany, czy w związku z sytuacją covidową na świecie przewiduje wprowadzanie nowych obostrzeń pandemicznych.

 

ZOBACZ: Mniej zgonów na COVID-19 w krajach rządzonych przez kobiety? Nowe badania

 

Szef rządu wyraził nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby. - Mam nadzieję, że nie, ale przestrzegam dzisiaj wszystkich przed tym, co może się stać jesienią. COVID może wrócić, dlatego zachowujmy zasady sanitarne. To jedna rzecz, ale druga to zaszczepmy się tą trzecią, albo czasami czwartą dawką. Ja sam za kilka tygodni chcę przyjąć czwartą dawkę, ponownie się zaszczepić - powiedział.

 

Dodał, że od 20. kilku lat szczepi się na grypę. - I chwalę sobie to - zaznaczył. - Być może również na COVID ci, którzy będą się chcieli szczepić, będą się mogli zaszczepić co roku i jeśli będzie taka możliwość, to ja tę szczepionkę chciałbym przyjąć przed sezonem jesiennym, ponieważ uważam, że ona chroniła. Wszystkich do tego zachęcam. Im więcej osób zostanie zaszczepionych, tym większa szansa, że również unikniemy jakichkolwiek perturbacji gospodarczych - podkreślił.

 

 

jsd / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie