Włochy. Ferrari zapowiada rewolucję. Nadchodzi dominacja samochodów elektrycznych

Biznes
Włochy. Ferrari zapowiada rewolucję. Nadchodzi dominacja samochodów elektrycznych
Materiały prasowe

Ferrari zapowiada rewolucję. Konstruktorzy z Modeny z każdym kolejnym rokiem coraz bardziej będą angażować się w pracę nad modelami z napędem elektrycznym i hybrydowym. Producent zapowiedział, że do 2030 roku 80 proc. samochodów zjeżdżających z linii produkcyjnej stanowić będą elektryki.

Dyrektor generalny Ferrari Benedetto Vigna zaprezentował plany na kolejne lata. Do 2026 roku producent legendarnych samochodów ma zaprezentować 15 nowych modeli, w tym jeden z napędem elektrycznym, który zjedzie z taśmy produkcyjnej w 2025 roku. - Klejnot, nad którym inżynierowie z Modeny pracują już od jakiegoś czasu - scharakteryzował premierowy model Vigna. 

Elektryczna rewolucja 

Szef Ferrari zapowiedział też budowę fabryki "e-building, gdzie maja powstawać "wszystkie strategiczne elementy technologii elektrycznej, takie jak silniki, akumulatory i falowniki", pisze "Il Messaggero". 

 

ZOBACZ: Ferrari zbuduje limitowany model kultowego Testa Rossa… dla dzieci

 

"Do końca dekady 40 proc. produkcji będą stanowiły pojazdy elektryczne, 40 proc. pojazdy typu plug-in, a tylko pozostałe 20 proc. będą stanowiły pojazdy benzynowe" - czytamy. 

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie