Zuchwała kradzież ferrari w Mielnie. Policja ma złodziei

Moto
Zuchwała kradzież ferrari w Mielnie. Policja ma złodziei
Policja Koszalin
Auto skradziono z parkingu ośrodka wypoczynkowego

Kryminalni z Koszalina zatrzymali autorów kradzieży wartego ponad milion złotych ferrari z parkingu w Mielnie. Sprawcy byli pewni swego. Jeden z nich w biały dzień ściągnął plandekę przykrywającą auto, otworzył je i odjechał w nieznane. Wśród trojga zatrzymanych jest 20-letnia kobieta. Wciąż nie wiadomo co stało się z zielonym superautem.

Do kradzieży doszło 2 sierpnia 2020 roku około godziny 13:00. Ferrari 488 Spider stało przykryte plandeką na ternie Ośrodka Wypoczynkowego w Mielnie. Policja o tym zdarzeniu została powiadomiona kilka godzin później, gdy pracownicy ośrodka zauważyli brak samochodu na posesji.

 

Wideo: zuchwała kradzież ferrari w Mielnie

  

 

Tropem złodziei ruszyli policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę. Cała trójka została tymczasowo aresztowana i usłyszała zarzuty zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Wyrok za zbrodnię w Debrznie. Mąż skazany za zabicie 21-letniej Angeliki

 

Policjanci natychmiast zabezpieczyli wszystkie możliwe monitoringi, które przeglądali, aby ustalić kierunek, w którym złodziej odjechał skradzionym Ferrari. Z uwagi na fakt, że pojazd był bardzo charakterystyczny ustalili, że przemieszczał się on w kierunku Trójmiasta a potem Warmii i Mazur. Finalnie, z zapisów kamer wynika, że skradzione Ferrari opuściło Polskę.

 

Zatrzymano troje podejrzanychPolicja Koszalin
Zatrzymano troje podejrzanych

 

 

Do zatrzymań doszło w połowie sierpnia, miały miejsce na terenie województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego i mazowieckiego. Jednego dnia kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 35 i 29 lat oraz 20-letnią kobietę. To mieszkańcy województwa mazowieckiego i warmińsko- mazurskiego, wcześniej karani za dokonywanie przestępstw. Z uwagi na wcześniejsze ustalenia koszalińskich kryminalnych zatrzymanie jednego z mężczyzn realizowali policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie.

 

Policja przyznaje, że w ustaleniu sprawców pomogła jej aktywna postawa właściciela ferrari, internautów, świadków oraz mediów.

 

 

!!! SKRADZIONO !!! W dniu dzisiejszym w Mielnie zostało skradzione bardzo charakterystyczne zielone Ferrari 488 Spider,...

Opublikowany przez Car Spotting Zachodniopomorskie Niedziela, 2 sierpnia 2020

 

 

W zajmowanych przez podejrzanych pomieszczeniach jak również w samochodach, którymi się poruszali, policjanci ujawnili narkotyki, gotówkę oraz sprzęt służący do kradzieży pojazdów. Zatrzymane osoby przewieziono do Koszalina. Sąd zdecydował o ich tymczasowym areszcie. Policja nadal szuka charakterystycznego ferrari. 

 

ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie