Kamerun. Federacja piłkarska bada sprawę fałszowania wieku i tożsamości piłkarzy

Sport
Kamerun. Federacja piłkarska bada sprawę fałszowania wieku i tożsamości piłkarzy
Pixabay/jarmoluk
Federacja wezwała piłkarzy i trenerów na przesłuchania

Kameruńska federacja piłkarska wezwała 44 zawodników i prezesów ośmiu klubów na przesłuchanie na początku lipca w sprawie rzekomego oszustwa związanego z wiekiem lub tożsamością - poinformowano w komunikacie.

Wszyscy są podejrzani o fałszowanie licencji, polegające na świadomym podaniu niewłaściwego wieku i/lub tożsamości oraz o współudział w tym procederze. Federacja zapowiedziała, że osoby, które się nie stawią, poniosą konsekwencje.

 

ZOBACZ: Holenderski klub piłkarski zakazał zawodnikom kąpieli w dni powszednie. Powodem wysokie ceny gazu

 

Przesłuchania są rzadkim działaniem w Afryce, aby powstrzymać oszustwa dotyczące wieku lub tożsamości, które nadal są głównym źródłem piłkarskich problemów na tym kontynencie.

W zawodach juniorskich grają dorośli piłkarze?

Oskarżenia o oszustwa związane z międzynarodowymi sukcesami zespołów z Afryki w turniejach juniorskich, których bazą ma być gra starszych zawodników, regularnie pojawiają się w przestrzeni publicznej. Niewiele jest przykładów, aby powstrzymać ten proceder.

 

ZOBACZ: Maciej Rybus nie pojedzie na mistrzostwa świata. PZPN wydał oświadczenie

 

Prezes kameruńskiej federacji Samuel Eto'o, były reprezentant kraju, zawodnik Barcelony i Interu Mediolan, po elekcji w grudniu obiecał szereg reform sportowych w tym środkowoafrykańskim kraju.

 

Mistrz olimpijski z Sydney sam ma jednak kłopoty z prawem. Eto'o i jego agent Jose Maria Mesalles zostali niedawno skazani przez hiszpański sąd odpowiednio na 22 miesiące oraz rok więzienia za to, że w latach 2006-09 nie odprowadzili do kasy państwa podatków o łącznej wysokości blisko czterech milionów euro

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie