Śląskie. Wypadek na autostradzie A1. Jedna osoba nie żyje

Polska
Śląskie. Wypadek na autostradzie A1. Jedna osoba nie żyje
Policja Śląska
Zderzenie dwóch ciężarówek i samochodu osobowego na autostradzie A1.

Na autostradzie A1 na wysokości Piekar Śląskich samochód osobowy zderzył się z dwoma ciężarówkami. Jedna osoba zginęła. Ruch w kierunku Gliwic i Gorzyczek będzie tam zablokowany przez kilka godzin - podała śląska policja.

Dyżurny Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach powiedział, że ofiarą wypadku jest kobieta, prowadząca auto osobowe, które znalazło się pomiędzy dwiema ciężarówkami.

 

Ford, którym jechała jest całkowicie zniszczony.

 

Tragiczny wypadek na A1. Jedna osoba nie żyjePolicja Śląska
Tragiczny wypadek na A1. Jedna osoba nie żyje

 

Sierż. szt. Łukasz Czepkowski z piekarskiej policji powiedział, że po wypadku na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do szpitala został zabrany kierowca jednej z ciężarówek.

Autostrada A1 będzie zamknięta przez kilka godzin

Według policji autostrada A1 w kierunku Bytomia, Gliwic i dalej Gorzyczek na południu regionu będzie w tym miejscu zamknięta przed 5-6 godzin.

 

- Kierowcy muszą zjechać zjazdem na Piekary Śląskie, a na rondzie zawrócić z powrotem na autostradę i tam kontynuować drogę - radzi Czepkowski.

 

ZOBACZ: Wypadek na jeziorze Tałty. Zginęła 8-latka. Sternik nie miał uprawnień

 

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób doszło do wypadku - czy auto osobowe najpierw uderzyło w tył jadącego przed nim tira, a po chwili wjechała w te pojazdy kolejna ciężarówka, czy też jeden z tirów wepchnął forda pod jadący przed tym samochodem pojazd.

 

Szczegółowe okoliczności badają na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora.

msm/zdr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie