Chiny. Tornado zniszczyło linie wysokie napięcia. Na nagraniu widać wybuchy

Świat
Chiny. Tornado zniszczyło linie wysokie napięcia. Na nagraniu widać wybuchy
Twitter/@esdecirdiario
Tornado niszczyło linie wysokiego napięcia

W sieci pojawiło się nagranie jednego z tornad w chińskiej prowincji Guangdong. Od kilku dni lokalne media informują o problemach w dostępie do prądu. Na filmie zarejestrowano moment zerwania linii energetycznych.

Tornado uderzyło na dzielnicę Nanhai w mieście Foshan, znajdującego się ok. 100 km w linii prostej na północny-zachód od Hongkongu. Trwało około minuty, ale w tym czasie zdążyło uszkodzić domy oraz budynku użyteczności publicznej.

 

Na opublikowanym w sieci nagraniu widać też jak tornado zrywa linie wysokiego napięcia. Zniszczenie kabli energetycznych doprowadziło do serii wybuchów i pożarów.

 

Chińskie media przekazały, że zarejestrowane tornado rozpoczęło się w niedzielę rano. Spowodowało poważne straty, których konsekwencją są przerwy w dostawach prądu, ale na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

 

ZOBACZ: Pogoda. W poniedziałek będzie znacznie chłodniej. Możliwe gwałtowne burze

 

To kolejne takie zjawisko w ciągu ostatnich dni. 16 czerwca trąba powietrzna uderzyła na jedną z portowych miejscowości prowincji, powodując poważne zniszczenia. Wówczas tornado trwało około pięciu minut i przemierzyło odległość 1,5 km.

jk/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie