Włochy. Kanadyjski laureat Oscara Paul Haggis aresztowany pod zarzutem przemocy seksualnej

Kultura
Włochy. Kanadyjski laureat Oscara Paul Haggis aresztowany pod zarzutem przemocy seksualnej
FaceToFace/REPORTER
Włoskie media przypominają, że Haggis został wcześniej w USA oskarżony przez kilka kobiet o molestowanie seksualne i gwałt

Kanadyjski reżyser i scenarzysta, laureat Oscara Paul Haggis został w niedzielę aresztowany w Apulii we Włoszech pod zarzutem przemocy seksualnej. Prokuratura poinformowała, że 69-letni Haggis, uczestniczący w festiwalu filmowym, dopuścił się przestępstw na tle seksualnym wobec młodej kobiety, którą następnie zostawił w złym stanie na lotnisku w Brindisi.

Na lotnisku kobieta - cudzoziemka - otrzymała pomoc personelu, a następnie została odwieziona do szpitala.

 

Złożyła też zawiadomienie o przestępstwie, którego padła ofiarą. W rezultacie tego doniesienia reżysera aresztowano w Ostuni, gdzie był gościem festiwalu.

Nigdy nie przyznał się do zarzutów

Filmowiec przez swego adwokata przekazał, że jest niewinny.

 

ZOBACZ: USA: ponad 80 tys. skautów pozwało organizację za molestowanie seksualne

 

Włoskie media przypominają, że Haggis został wcześniej w USA oskarżony przez kilka kobiet o molestowanie seksualne i gwałt. Nigdy nie przyznał się do zarzutów.

Oskar za reżyserię, nominacje za scenariusze

Paul Haggis jest laureat Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny do wyreżyserowanego przez siebie filmu "Miasto gniewu", który został również uznany przez Amerykańską Akademię Filmową za najlepszy film roku 2004.

 

Haggis był również nominowany do Oscara za scenariusze do dwóch filmów Clinta Eastwooda: "Za wszelką cenę" i "Listy z Iwo Jimy".

grz / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie