Rekordowy upał. Tłumy na kąpieliskach i basenach

Polska
Rekordowy upał. Tłumy na kąpieliskach i basenach
Polsat News
Sposobem na upał jest wizyta nad wodą

Afrykański front pogodowy jest nad Polską. Wszyscy szukający ochłody w mieście wybierają baseny lub kąpieliska. - Musimy pamiętać o bezpiecznych zasadach odpoczynku w takie upały - powiedział Polsat News Marek Frąckowiak rzecznik poznańskiego WOPR.

Do Polski nadciągnęły upały znad Afryki. Żar leje się z nieba. To niebezpieczna sytuacja dla osób starszych i chorych - informuje Marek Frąckowiak rzecznik poznańskiego WOPR.

 

Rzecznik przypomniał, że koniecznie należy mieć nakrycie głowy. - Łatwo dostać udaru cieplnego w tak gorące dni - przekazał Frąckowiak. Dodał, że ważne jest także odpowiednie nawodnienie. - Organizm potrzebuje także ochłody, warto więc wybrać się na plaże - poinformował. Istotna jest także ochrona skóry przed promieniowaniem UV.

 

WIDEO - Sposoby na upał. Bezpieczny wypoczynek w gorące dni

 

 

 

- Podczas takich upałów każdy chce się schłodzić. Wybór basenu to dobry pomysł - podkreśla reporterka Polsat News, która była w parku Moczydło. - Warszawiacy tłumnie odwiedzili to miejsce - dodaje.

 

"Jest to miejsce, gdzie można się rozłożyć z kocykiem", "Każdy szuka ochłody w te gorące dni" - mówią wypoczywający ludzie, którzy korzystają z odkrytych basenów.

 

WIDEO - Tłumy na basenach i kąpieliskach

 

 

IMGW: W Polsce robi się coraz cieplej, to efekt zmian klimatu

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski mówi, że upały potrwają jeszcze do jutra. - Taka sytuacja zdarza się raz na 20 lat. Mogą paść rekordy ciepła - poinformował. - We wtorek ma być już chłodniej, ale będziemy świadkami gwałtownych burz - dodał. 

 

Walijewski wyjaśnił, że na styku dwóch różnych mas powietrza zawsze jest burzowo. - Dlatego jutro od Podlasia, przez centrum Polski, aż po Śląsk będzie duża szansa na opady deszczu. Wiatr może osiągnąć 90 km/h - dodał. Meteorolog poinformował, że możliwe jest wystąpienie gradu, a ilość deszczu może sięgnąć do 40 litrów na metr kwadratowy.

 

ZOBACZ: Upały we Włoszech. Alarm pogodowy w pięciu miastach

 

Rzecznik IMGW wyjaśnił, że takie temperatury i gwałtowne burze to wynik zmian klimatu. - Musimy się do tego przyzwyczaić. Temperatury mogą być jeszcze wyższe - dodał.

mbl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie