"Śniadanie Rymanowskiego". Skurkiewicz: Tusk ponownie wchodzi w wasze lewackie buty

Polska
"Śniadanie Rymanowskiego". Skurkiewicz: Tusk ponownie wchodzi w wasze lewackie buty
Polsat News
Program "Śniadania Rymanowskiego w Polsat News i Interii"

- Tusk ponownie wchodzi w wasze lewackie buty i chce przejąć elektorat Lewicy - powiedział Wojciech Skurkiewicz, zwracając się do Włodzimierza Czarzastego w programie "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii". - Nie skłóci pan Tuska z Lewicą - odpowiedział współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Goście programu "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" odnieśli się do słów Donalda Tuska, który przekazał, że według słów ks. Krzysztofa Bielawnego po ponownym wygraniu wyborów przez PiS w Polsce zostanie wprowadzony zakaz rozwodów, środków antykoncepcyjnych i pełny zakaz aborcji.

- Trudno komentować słowa przewodniczącego Donalda Tuska, bo to przekroczenie kolejnych granic absurdu. Nie znam tej wypowiedzi, która została wyłapana na antenie radia Maria. Nikt nie ma takiego zamiaru działań, o których mówi przewodniczący Tusk w tej kadencji, ani jak PiS wygra wybory i w kolejnej. Trudno słychać i odnosić się do tej narracji - skomentował Piotr Ćwik z Kancelarii Prezydenta. 

 

ZOBACZ: Spotkanie z Donaldem Tuskiem. Mówił o programie PiS: Zakaz rozwodów

 

- Co PiS zrobił w stosunku do rodzin i kobiet? Nie mamy tabletki "dzień po", jest dziś na receptę, więc tak naprawdę jest bezużyteczna. Po drugie, zabrał dofinansowanie do in-vitro. Po trzecie, zapowiedział wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej - mówiła Marzena Okła-Drewnowicz (PO). 

Jak dodała, "to jest zamach na wolność rodzin i podejmowanie decyzji", zaznaczając, że nie zdziwi się, gdy PiS wprowadzi wymieniane przez Tuska zakazy. 

- Absolutnie ani rząd, ani nikt z PiS nie ma zamiaru takich rzeczy wprowadzać, nie ma ani prac legislacyjnych, ani woli, czy przekonania co do takich działań - mówił Wojciech Skurkiewicz, dodając, że Donald Tusk prowadzi narrację "straszenia PiS".  

Skurkiewicz: Donald Tusk ponownie wchodzi w wasze lewackie buty

- Nie ma takiej sprawy w polskiej polityce. Mieliśmy dwa lata temu spór o wyrok Trybunału Konstytucyjnego, emocje wygasły - mówił Krzysztof Bosak z Konfederacji. Wypowiedź księdza Bielawnego nazwał "niezbyt mądrą".

 

- Szkoda, że Donald Tusk jako polityk rzekomo przychylnie nastawiony do kościoła, nie wybrał mądrej wypowiedzi, którą należy promować, a wybrał taką, która była mu wygodna, żeby polaryzować wyborców i przedstawiać się jako apostoł światłości postępu na tle ciemniaków i klerykałów z PiS - powiedział Krzysztof Bosak. 

Według Bosaka Donald Tusk nie ma przygotowanego programu wyborczego i podróżuje po Polsce, cytując księży. - Chodzi po Polsce i księży cytuje. To niepoważne - dodał. 

 

Zdaniem Wojciecha Skurkiewicza wypowiedzi Donalda Tuska świadczą o tym, że chce odebrać wyborców Lewicy. 

- Donald Tusk ponownie wchodzi w wasze lewackie buty i ponownie chce przejąć elektorat Lewicy - powiedział Wojciech Skurkiewicz, zwracając się do Włodzimierza Czarzastego. 

 

W odpowiedzi Czarzasty powiedział, że Skurkiewicz "nie skłóci Donalda Tuska z Lewicą".

 

Z kolei wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski stwierdził, że "sojusz 'tronu z ołtarzem' nigdy nie przyniósł niczego dobrego ani dla państwa, ani dla Kościoła. Dziś niestety wielu proboszczów realizuje wizję polityczną PiS". - Nie powinno się mieszać kwestii wiary z polityką - podkreślił.

Poprzednie odcinki programu dostępne są tutaj.

anw//polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie