Wojna w Ukrainie. Rosyjski dowódca prosi mera o majtki i papier toaletowy dla walczących żołnierzy

Świat
Wojna w Ukrainie. Rosyjski dowódca prosi mera o majtki i papier toaletowy dla walczących żołnierzy
Twitter/Сергей Бойко
Żołnierze bez gaci! Wysyłając armię na wojnę, Putin nie pomyślał, że żołnierze potrzebują majtek, skarpet i papieru toaletowego - napisał deputowany Siergiej Bojko

Pełniący obowiązki dowódcy 41. armii płk Oleg Korotkiewicz poprosił mera Nowosybirska Anatolija Łoktia o "zwiększoną pomoc" dla żołnierzy rosyjskich na Ukrainie - informuje Radio Swoboda. Wśród rzeczy, o jakie zawnioskował, są majtki, skarpety, papier toaletowy i papierosy.

Dowódca poprosił o: 5 tys. par skarpet, 2 tys. par majtek, 1,5 tys. rolek papieru toaletowego, 100 kg ciastek i 1 tys. paczek papierosów z filtrem.

 

Kopię dokumentu datowanego na 14 czerwca opublikował deputowany rady miejskiej Siergiej Bojko - relacjonuje Radio Swoboda.

 

ZOBACZ: Kazachstan: Prezydent odmówił przyjęcia orderu od Putina

 

"Żołnierze bez gaci! Wysyłając armię na wojnę, Putin nie pomyślał, że żołnierze potrzebują majtek, skarpet i papieru toaletowego. 20 lat oszczędzali na szpitalach i szkołach. Jedna trzecia federalnego rosyjskiego budżetu jest przeznaczona na struktury siłowe, a na papier i tak pieniędzy nie ma" - napisał na Twitterze. 

 

 

Władze Nowosybirska przekierowały prośbę do szefów "organizacji rynku konsumenckiego" w mieście - napisano w kopii innego dokumentu.

 

ZOBACZ: Rosja: Potencjalni następcy Władimira Putina

 

Ministerstwo obrony Rosji na razie nie skomentowało wiarygodności opublikowanych dokumentów. 

grz/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie