Wojna w Ukrainie. Ukraina wprowadzi obowiązek wizowy dla Rosjan

Świat
Wojna w Ukrainie. Ukraina wprowadzi obowiązek wizowy dla Rosjan
(Zdj. ilustracyjne) Сергей Васильевич Дейнеко/Wikipedia/CC BY 4.0
Od 1 lipca Ukraina chce wprowadzić obowiązek wizowy dla obywateli Rosji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział wprowadzenie obowiązku wizowego dla obywateli Rosji od 1 lipca. Jak podał, jeszcze w piątek rząd ma przyjąć uchwałę w tej sprawie.

"W ramach przeciwdziałania bezprecedensowym zagrożeniom dla bezpieczeństwa narodowego, suwerenności i integralności terytorialnej naszego państwa zaproponowałem gabinetowi Ministrów opracowanie kwestii reżimu wizowego obywateli rosyjskich na terytorium Ukrainy" - napisał Wołodymyr Zełenski na Telegramie. 

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Ukrainy, rząd ma przyjąć uchwałę, dotyczącą rozwiązania dwustronnego porozumienia o ruchu bezwizowym i wprowadzenia od 1 lipca 2022 r. obowiązku wizowego dla obywateli Rosji jeszcze w piątek. 

 

 

Petycja w sprawie wprowadzenia wiz dla Rosjan

Jak informuje Ukraińska Prawda, powołują się na swoje źródła, w przypadku, gdy Rosjanie będą chcieli przekroczyć granicę rosyjsko-ukraińską, to muszą udać się do centrum wizowego. W przypadku podróży obywateli Rosji z innych państw, będą musieli starać się o wizę w ukraińskiej ambasadzie. 

 

26 maja prezydent Zełenski poparł petycję mieszkańców Ukrainy, którzy domagali się wprowadzenia wiz dla obywateli Rosji. 

anw//PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie