Szczecin. Zderzenie karetki i auta osobowego. Jedna ofiara, czworo rannych

Polska
Szczecin. Zderzenie karetki i auta osobowego. Jedna ofiara, czworo rannych
Polsat News
W wyniku wypadku zginęła kobieta, która stała na przystanku tramwajowym

Przy placu Szyrockiego w Szczecinie doszło w piątek po godz. 10 do zderzenia karetki pogotowia jadącej na sygnale z samochodem osobowym. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba - poinformowała policja. Zmarła to kobieta, która stała na przystanku tramwajowym. Karetka po zderzeniu zajęła się ogniem.

Po zderzeniu jadącej na sygnale karetki pogotowia z autem osobowym, do którego doszło przy placu Szyrockiego, ambulans wpadł na przystanek tramwajowy, gdzie śmiertelnie potrącił stojącą tam kobietę.

Karetka przebiła żywopłot i uderzyła w przystanek

- Siła uderzenia była tak duża, że karetka przejechała przez żywopłot oddzielający torowisko od jezdni i wbiła się w przystanek tramwajowy - powiedziała reporterka Polsat News Anna Nosalska.

 

- W wyniku tego zdarzenia cztery osoby zostały ranne i przewiezione do szpitali - powiedział rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie sierż. szt. Paweł Pankau.

 

ZOBACZ: Opole. Zderzenie karetki pogotowia ratunkowego z autem straży pożarnej. Są ranni

 

W ambulansie były trzy osoby: dwóch ratowników medycznych, z czego jeden z uprawnieniami do kierowania ambulansem i studentka, która odbywała w pogotowiu ratunkowym praktyki.

 

- Karetka prawdopodobnie jechała do pacjenta. Było wcześniej zgłoszenie do osoby, która zasłabła - ustaliła reporterka Polsat News.

 

WIDEO: Zmarła to kobieta, która w chwili wypadku stała na przystanku tramwajowym

 

 

Karetka pogotowia zapaliła się po zderzeniu z autem

- Osoby z karetki trafiły do szpitala. Ambulans nie dość, że zderzył się z drugim samochodem, to jeszcze się zapalił - poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

 

Jak dodała "jeden z ratowników ma uraz głowy, drugi uraz biodra, studentka uraz kończyny dolnej". - Do szpitala trafił też mężczyzna z samochodu osobowego z urazem głowy - powiedziała.

 

ZOBACZ: Płock. Karetka zderzyła się z ciężarówką. Trzy osoby w szpitalu

 

Wszystkie cztery osoby są w stanie stabilnym.

 

Na miejscu pracowało sześć zespołów ratownictwa medycznego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podjęli czynności zmierzające do ustalenia przebiegu wypadku.

 

Na drodze są utrudnienia, ruch tramwajów został wstrzymany w obu kierunkach. W miejscu, w którym doszło do wypadku, krzyżują się dwie główne ulice Szczecina - ul. Mieszka I i Dąbrowskiego.

 

Rozpędzona karetka wpadła na przystanek tramwajowy w Szczecinie.Polsat News
Rozpędzona karetka wpadła na przystanek tramwajowy w Szczecinie
Po zderzeniu z autem osobowym karetka zapaliła się.Polsat News
Po zderzeniu z autem osobowym karetka zapaliła się
hlk / Polsat News / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie