Sezon nad polskim morzem rozpoczęty. "Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu nad wodą"

Polska
Sezon nad polskim morzem rozpoczęty. "Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu nad wodą"
Polsat News
Sezon nad polskim morzem rozpoczęty

Rozpoczął się sezon nad polskim morzem. To również czas zintensyfikowanej pracy ratowników morskich. Zasady bezpiecznego wypoczynku przypomina Maciej Dziubich, prezes sopockiego WOPR. - Praktycznie każde utonięcie ma związek z alkoholem - powiedział.

Maciej Dziubich, prezes sopockiego WOPR przekazał w Polsat News, że sezon nad polskim morzem już się rozpoczął. - Musimy zwracać uwagę na każdego plażowicza - dodał.

 

Ratownik powiedział, że uruchomiono pierwsze kąpielisko. - Mamy zapełniony grafik na całe wakacje - przekazał. Poinformował, że obecnie w Sopocie nie ma problemów z ratownikami. - Wiem, że nie wszędzie jest tak komfortowa sytuacja - podkreślił.

 

- Ratownik WOPR pracuje przez dziewięć godzin, bo do pracy trzeba się przygotować - powiedział Dziubich. - Kąpielisko morskie jest uruchomione od 9:30 do 17:30, ale musimy być w gotowości pełną dobę. Ludzie na plaży potrafią bawić się także w nocy - dodał.

Ratownik: Są miejsca, aby bezpiecznie odpoczywać

Prezes sopockiego WOPR wspomniał, że ratownicy zarabiają blisko minimalnej krajowej. - To wciąż mało przy tak wymagającej pracy. Ale jest coraz lepiej - podał. Przekazał, że w sezonie wakacyjnym młody ratownik możne zarobić do siedmiu tysięcy netto. - Jest to praca w pełnym wymiarze. Siedem dni w tygodniu - poinformował.

 

WIDEO: Ratownik WOPR o polskich plażach w czasie wakacji

 

 

- Nad samym Bałtykiem jest uruchomionych około stu kąpielisk morskich - poinformował prezes sopockiego WOPR. - To znaczy, że są miejsca, aby bezpiecznie odpoczywać - przekazał ratownik.

 

Maciej Dziubich przypomniał przepisy mądrego odpoczynku nad wodą. - Wybierajmy miejsca strzeżone - przekazał. Dodał, że należy pilnować dzieci, aby nie chodziły do wody same. Ratownik zaznaczył, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, chcąc się kąpać. - Alkohol we krwi jest obecny praktycznie przy każdym utonięciu - zakończył.

mbl/ac / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie