Mława. Pies przeżył atak siekierą. Właściciel aresztowany na miesiąc

Polska
Mława. Pies przeżył atak siekierą. Właściciel aresztowany na miesiąc
Polsat News
"Pies przeżył atak, nie reagował jednak na żadne bodźce. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii określił stan zwierzęcia jako ciężki" - podała policja.

Sąd tymczasowo aresztował na miesiąc 35-latka z gminy Radzanów (woj. mazowieckie), który znęcał się nad swoim psem zamkniętym w kojcu. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna kilka razy uderzył zwierzę siekierą. Przypadkowy świadek powiadomił policję. Sprawcy znęcania się nad psem grozi do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała w piątek asp. szt. Anna Pawłowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Mławie, do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia - wpłynęło tam wówczas zawiadomienie od anonimowej osoby, która "słysząc skowyt psa, zauważyła mężczyznę uderzającego zwierzę w kojcu nieznanym narzędziem".

Pies przeżył atak siekierą

- W trakcie policyjnej interwencji na terenie gminy Radzanów okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu mławskiego kilkukrotnie uderzył swojego psa siekierą - podkreśliła asp. szt. Pawłowska.

 

- Pies przeżył atak, nie reagował jednak na żadne bodźce. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii określił stan zwierzęcia jako ciężki - dodała policjantka.

 

ZOBACZ: USA. Pies wpadł na wybieg goryli. Chwile grozy w ogrodzie zoologicznym

 

Wyjaśniła także, że w chwili zatrzymania 35-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

 

Właściciel został aresztowany

- Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorski zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem - wyjaśniła asp. szt. Pawłowska.

 

ZOBACZ: Ukraina: pies Patron odznaczony przez Zełenskiego. Pomaga rozminowywać Ukrainę

 

Zaznaczyła przy tym, że na wniosek Prokuratury Rejonowej w Mławie, decyzją tamtejszego Sądu Rejonowego, podejrzany został aresztowany na miesiąc.

 

- Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - przekazała rzeczniczka mławskiej policji.

hlk/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie