Ukraina. Olaf Scholz, Emmanuel Macron i Mario Draghi w Kijowie. "Kolejny alarm przeciwlotniczy"

Świat
Ukraina. Olaf Scholz, Emmanuel Macron i Mario Draghi w Kijowie. "Kolejny alarm przeciwlotniczy"
PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Spotkanie w Kijowie. Od lewej: Olaf Scholz, Emmanuel Macron i Wołodymyr Zełenski

Podczas czwartkowej wizyty kanclerza Niemiec Olafa Scholza w Kijowie po raz drugi rozległ się tam alarm przeciwlotniczy - poinformował przebywający na miejscu reporter agencji dpa. Wraz z niemieckim politykiem w stolicy Ukrainy są premier Włoch Mario Draghi oraz prezydenci Francji i Rumunii - Emmanuel Macron i Klaus Iohannis.

Wraz z Scholzem do stolicy Ukrainy przyjechali w czwartek także prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Włoch Mario Draghi. Dołączył do nich prezydent Rumunii Klaus Iohannis. Krótko po ich przybyciu rano ogłoszono alarm przeciwlotniczy.

Rozmowy z Zełenskim 

Rozmowy prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego z kanclerzem Niemiec, prezydentem Francji, premierem Włoch oraz prezydentem Rumunii dobiegły końca – powiadomił w czwartek szef gabinetu ukraińskiego przywódcy Andrij Jermak, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Zatrute czereśnie dla żołnierzy rosyjskich. Opór mieszkańców wobec agresji

 

- Ukraina ma mocne poparcie koalicji międzynarodowej – zaznaczył Jermak. Dodał, że strona ukraińska przekazała rozmówcom pełny pakiet propozycji sankcji wobec Rosji.

Scholz, Macron i Draghi w Kijowie 

Scholz, Macron i Draghi przyjechali w czwartek razem do Kijowa, by spotkać się z liderem Ukrainy. Do trójki przywódców dołączył  Iohannis.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Minister obrony Reznikow: Odbijemy Krym dzięki broni z USA

 

Przed rozpoczęciem spotkania zagraniczni przywódcy udali się do Irpienia w obwodzie kijowskim, jednej z miejscowości, gdzie rosyjskie wojska w pierwszych tygodniach pełnoskalowej wojny popełniali zbrodnie na cywilach. Miasto to doznało ogromnych zniszczeń w wyniku rosyjskich prób natarcia na Kijów.

 

Politycy mają wystąpić na wspólnej konferencji prasowej z Zełenskim.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie