Pogoda. W piątek burze z gradem. Ostrzeżenie RCB dla trzech powiatów

Polska
Pogoda. W piątek burze z gradem. Ostrzeżenie RCB dla trzech powiatów
PAP/Wojtek Jargiło
W piątek burze z gradem. Ostrzeżenie RCB dla trzech powiatów

W nocy z czwartku na piątek burze, te najsilniejsze z gradem, prognozowane są dla południowo-wschodniej części kraju. W piątek, jak podał synoptyk IMGW Kamil Walczak, deszcz i już słabsze burze spodziewane są głównie w północno-wschodniej części Polski. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega kilka powiatów.

Jak przekazał Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w piątek zachmurzenie będzie duże na południu i wschodzie kraju, na pozostałym obszarze umiarkowane.

 

Opady deszczu spodziewane są głównie w północno-wschodniej połowie kraju. - Na północnym wschodzie możliwe burze, ale będą to już zdecydowanie mniej intensywne zjawiska niż w czwartek na południu. Może spaść do 15 l/mkw. deszczu, a porywy wiatru nie powinny przekraczać 60 km/h – powiedział Walczak.

 

ZOBACZ: Boże Ciało: Pogoda na długi weekend. W czwartek zapowiadane burze i grad

 

Dodał, że nadal najchłodniej będzie na Wybrzeżu z temperaturą ok. 17 stopni Celsjusza oraz na północnym wschodzie. Tam od 19 stopni. Natomiast najcieplejszy dzień zapowiada się na zachodzie i na południowym zachodzie kraju z temperaturą do 25 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Ostrzeżenie RCB 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem, które mogą wystąpić w czwartek wieczorem w części woj. małopolskiego. Alert został wysłany do trzech powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego i suskiego.

 

 

W alercie podkreślono, że na skutek burz i silnego wiatru mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu. Przypomniano, by zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr. Jeśli to możliwe, należy zostać w domu - przestrzega RCB.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie