Wrocław. Złapano kierowcę, który uderzył w autobus. Nieoficjalnie: Brał udział w wyścigu taksówek

Moto
Wrocław. Złapano kierowcę, który uderzył w autobus. Nieoficjalnie: Brał udział w wyścigu taksówek
Polsat News
Miejsce, w którym doszło do kolizji

Policja zatrzymała w niedzielę rano kierowcę Fiata Tipo, który w piątek w nocy we Wrocławiu uderzył w autobus miejski. Kierowca i pasażer auta uciekli z miejsca zdarzenia. Jak dowiedział się nieoficjalnie Polsat News, samochód oznaczony jako Uber brał udział w wyścigu taksówek.

Zatrzymany to 27-letni mieszkaniec Wrocławia. Policja nadal szuka pasażera samochodu, który według zeznań świadków miał być agresywny. Obaj uciekli z miejsca zdarzenia.

 

- Świadkowie zeznali, że samochód oznaczony jako Uber brał udział w wyścigu taksówek - relacjonowała reporterka Polsat News Patrycja Nawrocka.

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek w warsztacie samochodowym. Ciężarówka przygniotła 37-latka

 

W wyniku kolizji kierowca MPK został lekko ranny.

Wjechał na tory tramwajowe

Zdarzenie opisał na Facebooku Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. Zamieścił też nagranie, na którym widać, jak autobus skręca w lewo na skrzyżowaniu. W pewnej chwili od strony kierowcy zahacza o pojazdy czerwony Fiat Tipo. Auto jedzie ze znaczną prędkością, kierowca traci nad nim kontrolę i wjeżdża na tory tramwajowe, o centymetry mijając słup trakcyjny. Po chwili zatrzymuje się.

 

WIDEO: Złapano kierowcę, który uderzył w autobus miejski

 

 

Pasażer auta, które brało udział w kolizji, miał być w stanie wskazującym na spożycie znacznej ilości alkoholu, dodatkowo zaś groził ostrym narzędziem osobom, które go zatrzymały. Wraz z kierowcą samochodu udało im się uciec z miejsca zdarzenia.

 

 

"Nasz kierowca, Pan Marcin został lekko ranny i na szczęście przed chwilą opuścił SOR. Przekazałem mu życzenia szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał Krzysztof Balawejder.

 

"Szukamy potencjalnych morderców" - zatytułował swój wpis.

 

an / Polsat News / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie