Podkarpackie. Wypadek motoszybowca na prywatnej posesji. Nie żyje jedna osoba

Polska
Podkarpackie. Wypadek motoszybowca na prywatnej posesji. Nie żyje jedna osoba
Policja Podkarpacka
Wypadek lotniczy w Górkach

Na prywatnym lądowisku rozbił się motoszybowiec z dwiema osobami na pokładzie. Jeden z mężczyzn zdołał się wydostać z płonącej maszyny. Drugi zmarł na miejscu. Badane są okoliczności wypadku.

W niedzielę około godziny 21 doszło do wypadku lotniczego w pobliżu trawiastego, prywatnego lądowiska w podkarpackich Górkach koło Mielca. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że rozbił się tam motoszybowiec z dwoma mężczyznami na pokładzie - informuje policja. 

 

ZOBACZ: Pilot zasnął w trakcie lotu. Myśleli, że samolot został porwany

 

W chwili zderzenia maszyny z ziemią, doszło do jej eksplozji. Tylko jednej osobie udało się wydostać z płomieni. - Na miejscu trwały czynności ratownicze prowadzone przez załogę śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Krakowie - relacjonuje podkarpacka policja. 

Wypadek lotniczy w Górkach. Ustalane są okoliczności zdarzenia

Funkcjonariusze ustalili dotąd, że mężczyźni biorący udział w zdarzeniu to 19-letni mieszkańcy gminy Wadowice Górne. -  Na miejscu zdarzenia całą noc trwały czynności mające na celu zabezpieczenie materiału dowodowego, który posłuży do wyjaśnienia dokładnych okoliczności wypadku - przekazano w komunikacie. 

 

ZOBACZ: Warszawa. Zderzenie dwóch samolotów na lotnisku Chopina

 

Okoliczności wypadku ustalane są także z udziałem przedstawiciela Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. 

nb/grz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie