USA. Strzelanina w Smitshburgu w Stanie Maryland. Są co najmniej trzy ofiary śmiertelne

Świat
USA. Strzelanina w Smitshburgu w Stanie Maryland. Są co najmniej trzy ofiary śmiertelne
Twitter/Lex Juarez
W strzelaninie w stanie Maryland zginęły co najmniej trzy osoby. Napastnik został postrzelony przez funkcjonariuszy i zabrany do szpitala - poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Washington

W miasteczku Smithsburg w amerykańskim stanie Maryland doszło w czwartek do strzelaniny. Według policji zginęły co najmniej trzy osoby. Napastnik został postrzelony przez funkcjonariuszy i zabrany do szpitala - poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Washington.

Jak podaje lokalny oddział telewizji NBC, do strzelaniny doszło w fabryce w miasteczku Smithsburg w zachodniej części stanu Maryland, ok. 100 km na północ od Waszyngtonu. Sprawca otworzył ogień do pracowników zakładu, zabijając trzy osoby i raniąc cztery inne, z których jedna jest w stanie krytycznym. Ofiary to  50-letni Mark Alan Frey, 30-letni Charles Edward Minnick Jr. oraz 30-letni Joshua Robert Wallace.

 

 

Sprawca, uciekł z miejsca zbrodni samochodem. Policja ruszyła w pościg i zdołała zatrzymać pojazd napastnika, po czym wywiązała się strzelanina. Zarówno napastnik, jak i jeden z funkcjonariuszy zostali ranni i przebywają w szpitalu.

 

 

Jak dotąd nie podano imienia sprawcy. Wiadomo, że jest to 23-letni mężczyzna z Zachodniej Wirginii. Napastnik użył broni krótkiej, samopowtarzalnej. Badane są jego motywy zbrodni.

 

Według organizacji Gun Violence Archive w Stanach Zjednoczonych w tym roku doszło do 254 masowych strzelanin, a więc takich, w których obrażenia odniosły więcej niż 4 osoby.

jsd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie