Wojna w Ukrainie. Osiem lat więzienia za nakierowywanie rosyjskich ataków

Świat
Wojna w Ukrainie. Osiem lat więzienia za nakierowywanie rosyjskich ataków
PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA
Rosyjskich agentów zatrzymano też w obwodach chmielnickim i rówieńskim na zachodzie kraju

Na osiem lat więzienia został skazany w Kijowie człowiek, który nakierowywał rosyjski ostrzał rakietowy podczas ataków na obiekty energetyczne oraz wodociągowe – poinformował w środę rzecznik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Mężczyzna, którego ukraińskie służby bezpieczeństwa zatrzymały w maju, został zwerbowany w 2014 r., otrzymał paszport rosyjski, ale do przekazywania wskazówek przystąpił dopiero po wybuchu wojny w lutym. Według SBU miał on zostać „ewakuowany” na okupowany Krym, ale jego zatrzymanie udaremniło te plany.

 

 

Rzecznik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Artem Dechtiarenko dodał, że rosyjskich agentów zatrzymano też w obwodach chmielnickim i rówieńskim na zachodzie kraju.

Pięć cywilów zginęło w wyniku ostrzału

Jedna osoba poniosła śmierć, a 6 zostało rannych w Charkowie, gdzie ostrzały uszkodziły budynki mieszkalne, pomieszczenia administracyjne i supermarket.

 

W rejonie charkowkim ostrzelano też Cyrkuny, Słatyne i wieś Czerkaska Łozowa, gdzie zginęła jedna osoba, a 3 zostały ranne. W rejonie czuhuiwskim jedna osoba zginęła i jedna została ranna we wsi Koroboczkyne, a jedna zginęła i dwie zostały ranne w Peczenihach.

 

Ostrzeliwano też inne miejscowości obwodu charkowskiego.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie