Podejrzany o zabójstwo 4-miesięcznego dziecka został aresztowany

Polska
Podejrzany o zabójstwo 4-miesięcznego dziecka został aresztowany
Polsat News
Za mężczyzną policjanci z Niemiec w maju tego roku wydali Europejski Nakaz Aresztowania

Policjanci z Pomorza zatrzymali 52-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania, podejrzanego o zabójstwo 4-miesięcznego dziecka na terenie Niemiec. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję.

Mężczyzna w 2016 roku na terenie Niemiec miał dopuścić się uszkodzenia ciała i zabójstwa swojego czteromiesięcznego dziecka - przekazała w poniedziałek oficer prasowa KWP w Gdańsku podkom. Karina Kamińska.

 

ZOBACZ: Kępno. Pijany policjant spowodował wypadek. Zginęła kobieta

 

Za mężczyzną policjanci z Niemiec w maju tego roku wydali Europejski Nakaz Aresztowania. 52-latek, który jest obywatelem Polski, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Niemiec, bardzo często zmieniał też miejsca pobytu.

"52-latek był zaskoczony, ale nie stawiał oporu"

- Policjanci z zespołu poszukiwań celowych dzięki bieżącej i dynamicznej wymianie informacji z Biurem Kryminalnym KGP ustalili, że mężczyzna wrócił z Niemiec do Polski i z chwilą potwierdzenia właściwego adresu przygotowali akcję jego zatrzymania - tłumaczyła Kamińska.

 

ZOBACZ: Lublin. Matka podejrzana o zabójstwo trójki dzieci. Prokuratura wniosła o umorzenie

 

Dodała, że policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku, podczas dynamicznej akcji, zatrzymali poszukiwanego mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Słupska. - 52-latek był zaskoczony interwencją nieumundurowanych policjantów, ale nie stawiał oporu podczas zatrzymania - relacjonowała przebieg zatrzymania.

 

w Polsce 52-latek miał również problemy z prawem. Był poszukiwany m.in. za niepłacenie alimentów.

 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję do Niemiec.

nb/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie