Nie żyje współzałożyciel zespołu Bon Jovi. Alec John Such miał 70 lat

Świat
Nie żyje współzałożyciel zespołu Bon Jovi. Alec John Such miał 70 lat
East News/Backgrid

Nie żyje Alec John Such. Współzałożyciel i były basista legendarnego amerykańskiego zespołu Bon Jovi miał 70 lat. O śmierci muzyka grupa poinformowała w mediach społecznościowych. "Będzie nam go bardzo brakowało" - napisali członkowie zespołu w oświadczeniu.

Alec John Such urodził się 14 listopada 1956 roku w Perth Amboy w stanie New Jersey. Był jednym z założycieli oraz pierwszym gitarzystą basowym grupy Bon Jovi. Grał w zespole w latach 1983-1994. Zastąpił go basista Hugh McDonald.

 

Muzyk zmarł 5 czerwca w wieku 70 lat. O jego śmierci zespół poinformował w mediach społecznościowych. Przyczyna śmierci nie jest znana.

"Będzie nam go bardzo brakowało"

"Mamy złamane serce na wieść o odejściu naszego drogiego przyjaciela Aleca Johna Sucha. Był oryginałem. Jako współzałożyciel Bon Jovi, Alec był integralną częścią procesu formowania się zespołu" - napisano w wiadomości.

 

ZOBACZ: Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Muzyk miał 48 lat

 

"Such był kluczowy w sprowadzeniu do zespołu gitarzysty Richiego Sambory i perkusisty Tico Torresa w początkowym okresie jego istnienia" - czytamy w oświadczeniu.

 

"Szczerze mówiąc, trafiliśmy do siebie przez niego - był przyjacielem Tico z dzieciństwa i przyprowadził Richiego, żeby zobaczył nasze występy. Alec był zawsze dziki i pełen życia. Dziś te wyjątkowe wspomnienia wywołują uśmiech na mojej twarzy i łzę w oku. Będzie nam go bardzo brakowało" - napisano.

 

dk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie