Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Muzyk miał 48 lat

Kultura
Jacek "Budyń" Szymkiewicz nie żyje. Muzyk miał 48 lat
Wikimedia Commons/ Vvoyy/ Rafał Mirończyk
Jacek "Budyń" Szymkiewicz miał 48 lat

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz znany z zespołów Pogodno, Babu Król i kariery solowej. O śmierci artysty poinformowała jego żona. "Chciałabym móc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy, ale to prawda" - napisała. Muzyk miał 48 lat.

"Dzisiaj w nocy zmarł mój mąż Jacek Szymkiewicz. Chciałabym móc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy, ale to prawda. Nie mam więcej słów i nie wiem jak, i co. No bo jak bez niego" - podała na Facebooku żona artysty Anna.

 

Póki co nie znane są przyczyny śmierci muzyka. Dzień przed odejściem, Szymkiewicz poinformował, że założył kolejny zespół, Monofon, w skład którego weszli m.in. muzycy z Lao Che. 

 

Lider zespołu Pogodno i Babu Król

Jacek "Budyń" Szymkiewicz urodził się 17 sierpnia 1974 roku w Trzebiatowie. 

 

W 1996 roku założył zespół Pogodno, z którym w różnych składach wydał takie przeboje, jak "Pani w obuwniczym", "Orkiestra", czy "Uśmiech się". Jako wokalista i autor tekstów współpracował m.in. z Katarzyną Nosowską, Lechem Janerką i Moniką Brodką.

 

Szymkiewicz nagrał też dwie solowe płyty: "Kilof" i "Baset", brał udział w nagraniach takich projektów, jak Babu KrólNowa Fala Polskiego Dancingu, ostatnio wydał płytę "Ukryte do Wiadomości" z zespołem Chango.

 

ZOBACZ: Dusty Hill nie żyje. Muzyk ZZ Top miał 72 lata

 

Teksty na tę ostatnią w dużej mierzy dotyczyły przemijania.

 

- Śmierć to twoja koleżanka. Jest naszą kochaną, cudowną pielęgniarką. Czyści wszystko wokół nas jak wataha wilków w lesie, które sprzątają wszystkie zwierzęta, które sobie nie dają rady.  Wydarza się co sekundę. My wszyscy w tym pokoju umarliśmy w  trakcie tej rozmowy o tę rozmowę - mówił w rozmowie z Radiem UWM FM.

 

Czytaj więcej na Interia Muzyka.

ac / Interia Muzyka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie