Członkowie "gangu przebierańców" zatrzymani. Udawali policjantów

Polska
Członkowie "gangu przebierańców" zatrzymani. Udawali policjantów
Łódzka Policja
Członkowie "gangu przebierańców" zatrzymani

Łódzka policja zatrzymała siedmiu mężczyzn ze środowiska pseudokibiców, wchodzących w skład tzw. gangu przebierańców. Grupa udając policję lub służbę celną włamywała się do magazynów i fabryk wytwarzających nielegalnie papierosy.

Zatrzymani są członkami bojówki jednego z łódzkich klubów piłki nożnej - informuje policja. Działali zarówno na terenie województwa łódzkiego, ale także w innych miejscach na terenie Polski.

 

Podejrzani włamywali się do fabryk i magazynów z nielegalnymi papierosami oraz komponentami do ich produkcji a ich łupem padały maszyny do produkcji papierosów, tytoń i wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Krajowa.

 

ZOBACZ: CBŚP rozbiło gang przemycający narkotyki w przesyłkach kurierskich do USA i Anglii

 

- Śledztwo dotyczy m.in. działalności dwóch zorganizowanych grup przestępczych, funkcjonujących na terenie województwa łódzkiego i w innych miejscach na terytorium kraju - podkreśliła PK.

 

Łódzka Policja

Włamywali się do magazynów i fabryk z nielegalnymi papierosami

- Z ustaleń postępowania wynika, że grupy zajmowały się dokonywaniem przestępstw rozboju i kradzieży, głównie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz kradzieży z włamaniem do magazynów i fabryk wytwarzających nielegalnie papierosy. Członkowie tych grup współpracowali ze sobą - podała PK.

 

ZOBACZ: Warszawa. Ukradł matce waltornię. Nie miał pieniędzy na alkohol i papierosy

 

Według śledczych sprawcy wykorzystywali pojazdy przypominające cywilne radiowozy, przy użyciu których zatrzymywali do kontroli drogowej pojazdy przewożące wyroby akcyzowe. - Członkowie grupy posługiwali się przy tym elementami umundurowania policji i służby celnej, niebieską lampą błyskową, fałszywymi tablicami rejestracyjnymi przypominającymi tablice policyjne oraz gazem łzawiącym - wyliczyła PK.

 

Łódzka Policja

Używali dronów i kamer

Przestępcy dodatkowo przy użyciu nadajników GPS, dronów i kamer znajdowali miejsca, gdzie prowadzona była nielegalna produkcja lub magazyny papierosów.

 

- Prokurator przedstawił kolejnym siedmiu zatrzymanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów, kradzieży co do mienia znacznej wartości i kradzieży z włamaniem - zaznaczyła PK.

 

Łódzka Policja

ZOBACZ: Nowy Sącz. Opowiadał o swoim włamaniu przez telefon. Obok siedział policjant

 

Decyzją sądu siedmiu podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych. - Łącznie zarzuty przedstawiono dotychczas 19 podejrzanym, wobec 18 stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodała PK.

 

Za zarzucane czyny może im grozić do 15 lat więzienia.

mst/prz / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie