Kalisz: Wyłowiono fragment ręki z Prosny. Szczątki należą do zwłok wyłowionych w ubiegłym roku

Polska
Kalisz: Wyłowiono fragment ręki z Prosny. Szczątki należą do zwłok wyłowionych w ubiegłym roku
Facebook/OSP Kalisz-Lis
Fragment ręki należy do kobiety, która zaginęła w grudniu 2021 i jej ciało zostało wyłowione z tejże rzeki

Wędkarz wyłowił z Prosny ludzką rękę. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu potwierdzili Polsatnews.pl, że znaleziony fragment, to część ciała kobiety, której zwłoki wyłowiono z rzeki w grudniu 2021 roku.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godz. 16:00. Policję i straż pożarną miał wezwać wędkarz, który wyciągnął z wody fragment ludzkiej ręki.

 

ZOBACZ: Wyszków: tragiczny finał poszukiwań. Z rzeki Bug wyłowiono ciała dwóch kobiet

 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że z Prosny został wyłowiony fragment ciała - powiedział Polsatnews.pl kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy KM PSP w Kaliszu. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kaliszu oraz z OSP Kalisz-Lis z łodzią.

 

Kpt. Zieliński dodał, że na miejscu strażacy sprawdzili brzegi rzeki, by "wykluczyć ewentualne inne fragmenty, lub osoby poszkodowane".

Policja: fragment ręki należy do kobiety, której ciało wyłowiono w grudniu 2021

Technik kryminalistyki przeprowadził oględziny i zabezpieczył znalezioną część ciała. Mundurowi potwierdzili wcześniejsze przypuszczenia, że szczątki należą do wyłowionych w ubiegłym roku zwłok.

 

ZOBACZ: Pułtusk. Z Narwi wyłowiono zwłoki dziecka i młodej kobiety

 

- Potwierdzamy, że fragment ręki należy do kobiety, która zaginęła w grudniu 2021 i jej ciało zostało wyłowione z tejże rzeki - powiedział Polsatnews.pl kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

 

Jak poinformował polsatnews.pl kom. Woźniak, chodzi o sprawę 57-latki. Jak informował wówczas serwis kalisz.naszemiasto.pl, 19. grudnia ubiegłego roku zaginionej mieszkanki Kalisza poszukiwali bliscy, przyjaciele i kaliskie służby. W środę, 22. grudnia przeszukano rzekę w okolicach mostu przy ulicy Księżnej Jolanty. Po pewnym czasie strażacy wyłowili ciało zaginionej.

aml/grz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie