Pułtusk. Z Narwi wyłowiono zwłoki dziecka i młodej kobiety

Polska
Pułtusk. Z Narwi wyłowiono zwłoki dziecka i młodej kobiety
Polsat News

Zgłoszenie o wyłowieniu zwłok dziecka z Narwi policja otrzymała około godziny 6 rano. - Około trzech kilometrów od miejsca ujawnienia zwłok dziecka, zostały znalezione zwłoki młodej kobiety - potwierdziła na antenie Polsat News sierż. Renata Soból, rzecznik prasowa KPP w Pułtusku. To matka z córką, obie mieszkanki powiatu pułtuskiego.

- Dziś około godz. 6:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wyłowieniu zwłok z rzeki Narew w miejscowości Pułtusk - poinformowała na antenie Polsat News rzecznik prasowa KPP w Pułtusku sierż. Renata Soból.


Jak potwierdziła zastępca prokuratora rejonowego w Pułtusku Monika Kosińska-Kaim ciało dziecka znaleziono na wysokości miejscowości Kacice. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ciało znalazł wędkujący nad Narwią strażak. Mężczyzna natychmiast zawiadomił służby.

 

ZOBACZ: Dwugłowa żmija w okolicach Pułtuska. To ewenement

 

- Na obecnym etapie postępowania została ustalona tożsamość obu osób. Jest to 5–letnia dziewczynka i 39–letnia kobieta, matka z córką, obie mieszkanki powiatu pułtuskiego - powiedziała w sobotę zastępczyni Prokuratora Rejonowego w Pułtusku Monika Kosińska-Kaim.

 

Dodała, że funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji przesłuchają w sobotę członków rodziny i odbędzie się identyfikacja ciał. Na poniedziałek zaplanowana jest sekcja zwłok. Sprawą zajmuje się pułtuska prokuratura.

Wstępne oględziny ciała dziecka

W rozmowie z dziennikarzem Polsat News zastępca prokuratora rejonowego Monika Kosińska-Kain potwierdziła, że wędkarz wyłowił ciało około 4-letniej dziewczynki.

 

WIDEO: Wyłowiono zwłoki z Narwi. Materiał "Wydarzeń"

 


- Dziecko było ubrane stosownie do pory roku. Oględziny nie ujawniły obrażeń na ciele - przekazała prokurator. - Wstępne oględziny wskazują, że (…) najprawdopodobniej ciało nie przebywało długo w wodzie, maksymalnie od wczorajszego wieczora - relacjonowała dalej.


Policja i prokuratura potwierdzają, że dotychczas nie wpłynęło żadne zgłoszenie o zaginięciu dziecka.

Odnalezienie drugiego ciała

Jak potwierdziła również na antenie Polsat News sierż. Soból, około trzech kilometrów od miejsca ujawnienia zwłok dziecka, zostały znalezione zwłoki młodej kobiety. Straż pożarna określiła wiek zmarłej kobiety na ok. 35 lat. 

zma/grz/aml/pultusk24.pl/Polsat News/wpu24.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie