Prezydent USA Joe Biden ogłosił nowe dostawy brytyjskiego mleka w proszku dla dzieci

Świat
Prezydent USA Joe Biden ogłosił nowe dostawy brytyjskiego mleka w proszku dla dzieci
PAP/EPA/BONNIE CASH
Biden ogłosił nowe dostawy brytyjskiego mleka w proszku

Prezydent USA Joe Biden odpowiada na kryzys z dostępnością mleka w proszku w amerykańskich sklepach. W ramach operacji Fly Formula do Stanów ma dotrzeć ponad 130 ton tego produktu z Wielkiej Brytanii. To trzecia seria lotów z dostawami mleka dla dzieci.

Jak oznajmił w oświadczeniu Biden, linie lotnicze United Airlines bezpłatnie dostarczą mleko brytyjskiej marki Kendamil do USA w ciągu najbliższych trzech tygodni. Ilość produktu ma wystarczyć na sporządzenie 3,7 mln porcji mleka.

 

ZOBACZ: Sejm Dzieci i Młodzieży. Marszałek Elżbieta Witek: praca posła to prawdziwa służba

 

Jest to już trzecia inicjatywa sprowadzania mleka w proszku z zagranicy w ramach operacji Fly Formula. Administracja Bidena zorganizowała ją w odpowiedzi na niedobory tego produktu w USA. W piątek australijski producent mleka zapowiedział wysłanie do Stanów Zjednoczonych ponad 27 mln porcji.

W USA mleko w proszku coraz trudniej dostępne

W środę Biden spotka się z amerykańskimi producentami i przedstawicielami swojego gabinetu, by opracować plan zwiększenia dostępności produktu. Kryzys ma swoje źródło w zamknięcia fabryki firmy Abbott, największego producenta mleka w proszku w USA. Dodatkowo do trudności przyczyniły się restrykcje w imporcie pokarmu dla dzieci z zagranicy.

 

Według danych cytowanych przez dziennik "Washington Post", poziom zapełnienia tym towarem w sklepach spadł do 76 proc. w całym kraju, choć w niektórych regionach USA półki sklepowe są wypełnione tylko w 30 proc.

mst / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie