Zurych. Awaryjne lądowanie samolotu. Na pokładzie marszałek Senatu Tomasz Grodzki

Polska
Zurych. Awaryjne lądowanie samolotu. Na pokładzie marszałek Senatu Tomasz Grodzki
PAP/Leszek Szymański
Marszałek Senatu Tomasz Grodzki był w Maroku, aby m.in. "przekonać gospodarzy do mocniejszego potępienia agresji Rosji na Ukrainę".

Samolot Boeing 737, którym Tomasz Grodzki wracał z Maroka, awaryjnie lądował w szwajcarskim Zurychu - poinformowała szefowa gabinetu marszałka Senatu Małgorzata Daszczyk. Jak dodała, decyzję o lądowaniu podjęto z powodu pękniętej szyby w kokpicie pilotów. - Nikomu nic się nie stało - zapewniła.

Marszałek Senatu wraz z delegacją zakończył w poniedziałek wizytę w Królestwie Maroka, składaną na zaproszenie przewodniczącego Izby Doradców Enaama Mayary. W skład delegacji weszli także wiceprzewodniczący senackiej Grupy Polsko-Marokańskiej Aleksander Pociej oraz senator Marek Borowski.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Andrzej Duda dla CNN: Ukrainę należy odbudować z zamrożonych rosyjskich środków

 

"Celem wizyty było promowanie zacieśniania więzi parlamentarnych, ekonomicznych i turystycznych z Królestwem Marokańskim, z którym od lat Polskę łączą bardzo dobre relacje, a także próba przekonania gospodarzy do mocniejszego potępienia agresji Rosji na Ukrainę i przekazanie polskiego stanowiska w tej sprawie" - przekazało Centrum Informacyjne Senatu.

 

Samolot z Tomaszem Grodzkim awaryjnie lądował. Marszałek oczekuje w Zurychu

Jak dodało CIS, "wśród celów wizyty było też wznowienie dialogu parlamentarnego na najwyższym szczeblu po dłuższej przerwie, spowodowanej m.in. pandemią COVID-19, również w świetle nowych wyzwań, jakie stawia obecna sytuacja międzynarodowa zarówno w Europie, jak i w Afryce".

 

Obecnie marszałek Senatu wraz z delegacją oczekuje w Zurychu na decyzję w sprawie kontynuacji lotu.

wka/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie