Małopolskie. Wypadek autokaru z dziećmi. Cztery osoby w szpitalu

Polska
Małopolskie. Wypadek autokaru z dziećmi. Cztery osoby w szpitalu
Polsat News

Zakończyła się akcja ratunkowa związana z wypadkiem autokaru wycieczkowego, do którego doszło w poniedziałek rano na drodze wojewódzkiej nr 975 w Roztoce (Małopolskie). Poszkodowane zostały cztery osoby, w tym jedno dziecko. Pojazdem podróżowała wycieczka szkolna z Rzeszowa do Zakopanego.

Jak przekazał rzecznik policji w Tarnowie Paweł Klimek, autobus, którym podróżowało 27 osób, w tym 23 dzieci z VII klasy szkoły podstawowej zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do rowu i przewrócił się na lewy bok.

Cztery osoby w szpitalu

W wyniku wypadku cztery osoby zostały poszkodowane, w tym jedno dziecko, kierowca i dwoje opiekunów. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitali.

 

- Osoby poszkodowane były przytomne i w kontakcie słownym, wymagały jednak bardziej specjalistycznej pomocy i obserwacji, dlatego zdecydowano o ich przetransportowaniu do szpitali - wyjaśnił rzecznik.

 

ZOBACZ: Lubelskie. Wypadek autokaru z ukraińskimi uchodźcami. Pięcioro dzieci trafiło do szpitala

 

 

Pozostali uczestnicy wycieczki znaleźli schronienie w ratuszu w pobliskim Zakliczynie.

 

Według niego akcja ratownicza na miejscu wypadku została zakończona, wciąż trwają tam jednak czynności prowadzone przez policję. Ruch na drodze wojewódzkiej odbywa się wahadłowo.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie