Opolskie. Stado byków uciekło z gospodarstwa. Błąka się po powiecie prudnickim

Polska
Opolskie. Stado byków uciekło z gospodarstwa. Błąka się po powiecie prudnickim
Youtube/PSPhoto
Stary Las. Trwa odławianie zwierząt

Z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie uciekło stado byków mięsnej rasy limousine. Po artykule w lokalnym portalu, sprawą zainteresowali się urzędnicy i policja. Obecnie trwa odławianie zwierząt.

O błąkającym się od co najmniej kilku dni stadzie byków pierwszy poinformował portal "Terazprudnik". Potężne, należące do rasy mięsnej, zwierzęta błąkały się po powiecie prudnickim, a internauci publikowali zdjęcia spacerujących bez żadnego nadzoru byków.

 

ZOBACZ: Pokrzydowo. Kobieta poszła na grzyby, zginęła stratowana przez byki

 

W piątek starostwo w Prudniku opublikowało apel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które informowało o ucieczce byków z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie (w sąsiednim powiecie nyskim). Autorzy komunikatu apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie ze zwierzętami, które w obcym terenie, mając poczucie zagrożenia, mogą stać się niebezpieczne dla ludzi.

 

WIDEO: Apel do mieszkańców i kierowców z okolic Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic o zwracanie uwagi na zwierzęta

 

 

Urzędnicy proszą także kierowców poruszających się drogami w okolicach Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic o zwracanie uwagi na zwierzęta, które mogą niespodziewanie wyjść na jezdnię. Jak zapewnia sztab kryzysowy, trwa systematyczna akcja odławiania uciekinierów. Wszelkie informacje na temat zwierząt można zgłaszać prudnickim policjantom.

grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie