Wojna Rosja-Ukraina. "Bild": następczynią Putina może zostać jego córka

Świat
Wojna Rosja-Ukraina. "Bild": następczynią Putina może zostać jego córka
Pawel Dudzik/East News
Młodsza z dwóch oficjalnych córek Putina Katerina Tichonowa

Z uwagi na stan zdrowia prezydenta Rosji Władimira Putina, który od ponad dwóch dekad rządzi krajem, coraz częściej pojawiają się spekulacje na temat jego następcy na Kremlu; jedno ze źródeł wskazuje, że Putina może zastąpić jego 35-letnia córka Katerina Tichonowa, na początek przejmując przywództwo w rządzącej partii Jedna Rosja - informuje w sobotę portal dziennika "Bild".

Jak dodaje portal, coraz częstsze doniesienia o poważnych schorzeniach Putina miały wywołać „duże zaniepokojenie” na Kremlu.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Pamiątkowy medal za 600 rubli. Rosyjski żołnierz i litera "Z"

 

Córka Putina, Katerina Tichonowa, mogłaby zastąpić go na czele partii Jedna Rosja. Tichonowa jest osobą, co do której byłby konsensus kremlowskich decydentów – informuje profil Generał SVR na Telegramie, należący - jak twierdzi "Bild" - do byłego agenta rosyjskich służb o pseudonimie „Wiktor Michajłowicz”. Profil ten publikuje informacje z kręgu bliskiego Putinowi.

Tichonowa zdaniem USA popiera rosyjski rząd

Według niego Putina u władzy na czele państwa zastąpić ma „twardogłowy” sekretarz rady bezpieczeństwa, 70-letni Nikołaj Patruszew. Tichonowa "stworzyłaby jego przeciwwagę i tym samym zagwarantowałaby stabilność w reżimie Putina" – pisze "Bild".

 

ZOBACZ: Niemieckie biura podróży proponują dotowanie "Podróży przeciwko Putinowi" na Majorkę

 

Tichonowa jest młodszą z dwóch oficjalnych córek Putina. Znalazła się na listach osób objętych sankcjami przez USA, Wielką Brytanię i UE. Posiadająca wykształcenie ścisłe Tichonowa kieruje moskiewską firmą, która zdaniem rządu USA popiera swymi działaniami rosyjski rząd i przemysł obronny.

 

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie