Płock. 16- i 15-latek uciekali przed policją skradzionym autem. Wyrzucili z niego narkotyki

Polska
Płock. 16- i 15-latek uciekali przed policją skradzionym autem. Wyrzucili z niego narkotyki
Pixabay/Zdj. ilustracyjne
Okazało się, że w aucie znajdowali się 15-latek i 16-latek.

16- oraz 15-latek w nocy ze środy na czwartek ukradli auto na osiedlu Podolszyce w Płocku. Nastolatkowie nie zatrzymali się przed policyjną kontrolą i zaczęli uciekać. W czasie pościgu wyrzucili z auta marihuanę. Policjanci użyli broni.

W nocy ze środy na czwartek płocka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży auta. Po kilku godzinach pojazd został namierzony. Kierujący autem nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i zaczął uciekać.

 

"Policjanci wydali polecenia do zatrzymania opla, jednak kierowca zignorował policyjne sygnały dźwiękowe i świetlne i zaczął uciekać. Pasażer skradzionego opla w trakcie ucieczki wyrzucił z auta marihuanę" - przekazała policja.

Policyjne strzały i piesza ucieczka

Mundurowi poinformowali, że konieczne było użycie broni. "Kierowca opla stwarzał zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci wykorzystali broń służbową" - wyjaśniono. 

 

Jak dodano, w pewnym momencie auto zatrzymało się, a kierowca i pasażer porzucili je i zaczęli uciekać pieszo. Obaj zostali zatrzymani.

 

ZOBACZ: Płock. Dali auto 13-latkowi, żeby ich odwiózł. Byli pijani, czeka ich kara

 

Okazało się, że w aucie znajdował się 15-latek i 16-latek. Kierował młodszy z chłopaków. "Byli trzeźwi. Zbadani zostali również narkotesterem. W trakcie przeszukania mieszkania 15-latka policjanci znaleźli haszysz" - przekazała płocka policja. 

 

Nastolatkowie usłyszeli zarzuty. "15-latek przyznał się do kradzieży opla. Oprócz zarzutu kradzieży pojazdu, śledczy przestawili mu zarzuty posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Odpowie on również za jazdę bez uprawnień i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. 16-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków" - czytamy w komunikacie.

laf/luq/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie