Ukraina. Policja: w wyniku rosyjskiego ostrzału Charkowa zginęło 5-miesięczne dziecko

Świat
Ukraina. Policja: w wyniku rosyjskiego ostrzału Charkowa zginęło 5-miesięczne dziecko
PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
W wyniku ostrzału Charkowa 17 osób zostało rannych, osiem nie żyje

W wyniku rosyjskiego ostrzału Charkowa zginęło w czwartek 5-miesięczne niemowlę i jego ojciec – poinformował komendant policji ukraińskiej Ihor Kłymenko na Facebooku.

"Kiedy zaczął się ostrzał, na ulicy spacerowała młoda rodzina: żona i mąż, który trzymał na rękach 5-miesięczne maleństwo. Mężczyzna poniósł śmierć od razu, kobieta została hospitalizowana w ciężkim stanie. Potem policjant z obwodu charkowskiego znalazł ciało dziecka" – napisał Kłymenko. 

W wyniku ostrzału Charkowa zginęło 8 osób

Jak dodał, fala wybuchu wyrzuciła dziecko na dach klatki schodowej.

 

Kłymenko podał, że w sumie na skutek rosyjskiego ostrzału zginęło w czwartek w Charkowie osiem osób, a 17 zostało rannych.

 

Szef władz obwodu charkowskiego Ołeh Syniehubow poinformował zaś, że trwają zacięte walki na północy i północnym wschodzie obwodu, jak również w kierunku Iziumu. Według niego wojskom rosyjskim zadawane są poważne straty.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Premier Włoch rozmawiał telefonicznie z Władimirem Putinem

 

Informacje o czwartkowym ostrzale Charkowa pojawiły się już wcześniej. Za pośrednictwem Telegramu poinformował o nim Ołeh Syniehubow - szef władz obwodu charkowskiego.

 

"Wróg znów podstępnie terroryzuje ludność cywilną" - napisał Syniehubow, wzywając mieszkańców miasta, aby nie przebywali bez potrzeby na ulicy i w razie alarmu udali się do schronów.

 

Od początku dnia w Charkowie i obwodzie charkowskim wielokrotnie ogłaszano alarm przeciwlotniczy. Przed godz. 15 (godz. 14 w Polsce) administracja wojskowa poinformowała, że zagrożenie ostrzałem artyleryjskim w mieście i regionie trwa.

nat/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie