Gdynia. Strażnik miejski pod wpływem alkoholu na służbie. Ochraniał budynek urzędu

Polska
Gdynia. Strażnik miejski pod wpływem alkoholu na służbie. Ochraniał budynek urzędu
Andrzej Rembowski/Pixabay.com
Policja, zdj. ilustracyjne

Jak dowiedział się korespondent PAP, w budynku urzędu w Gdyni zatrzymano pijanego strażnika miejskiego. To kolejny taki przypadek w mieście w ostatnim czasie.

Policjanci z Gdyni w środę zostali wezwani do gdyńskiego urzędu po informacji, że jeden ze strażników miejskich pracujących w budynku może być pod wpływem alkoholu.

 

Informację potwierdził naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdyni asp. sztab. Łukasz Grzyb. Wskazał, że mężczyzna w wydychanym powietrzu miał blisko promil alkoholu.

 

Strażnikowi za podjęcie pracy, będąc pod wpływem alkoholu, grozi kara aresztu albo grzywny. Niewykluczone, że zostanie zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

"Miał nieposzlakowaną opinię"

Rzeczniczka urzędu miejskiego w Gdyni Agata Grzegorczyk przekazała, że strażnik miejski pełnił ochronę w budynku urzędu. "Mężczyzna miał nieposzlakowaną opinię" - podkreśliła.

 

ZOBACZ: Kotlina. Pijany ksiądz na pogrzebie. Jest reakcja kurii

 

W ubiegłym tygodniu zatrzymany został inny pijany gdyński strażnik miejski. Mężczyzna, będąc po służbie, spowodował kolizję drogową. Po zderzeniu został ujęty przez kierowcę autobusu miejskiego. Strażnik w wydychanym powietrzu miał 2 promile alkoholu. Został zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie