Twarze "zdrajców z Mariupola" zostały ujawnione. Współpracowali z siłami rosyjskimi

Świat
Twarze "zdrajców z Mariupola" zostały ujawnione. Współpracowali z siłami rosyjskimi
Telegram/ Rada Miasta Mariupol
Osoby współpracujące ze stroną rosyjską

Rada Miasta Mariupol opublikowała listę osób, które współpracowały z siłami rosyjskimi. Lista została opublikowana za pośrednictwem Telegramu. Kolaborantami okazali się członkowie lokalnej partii Platforma Opozycyjna - Za Życiem.

Mariupol to miasto położone we wschodniej Ukrainie, w obwodzie donieckim stało się symbolem ukraińskiego heroizmu i walki o ojczyznę. Po wielu tygodniach oblężenia miasto zostało zdobyte przez Rosjan.

Członkowie partii współpracowali ze stroną rosyjską

Rada Miasta Mariupol za pośrednictwem platformy Telegram opublikowało listę zawierającą nazwiska oraz zdjęcia osób, które współpracowały z siłami rosyjskimi. Są to członkowie partii Platforma Opozycyjna - Dla Życia. Jest to ugrupowanie propagujące poglądy prorosyjskie i eurosceptyczne. Jest to jedna z największych partii w Radzie Najwyższej Ukrainy. 

 

ZOBACZ: Wojna informacyjna Kremla. Żaryn: rosyjskie media oczerniają prezydenta Dudę

 

"W obliczu destrukcji Mariupola, gdzie życie straciło tysiące osób, oni pomogli Rosjanom odpowiednio skierować ogień, zostawiając mieszkańców bez prądu, ciepłej wody i zapasów jedzenia. To kolaboranci z lokalnego oddziału partii Platforma Opozycyjna - Za Życie" - informuje na swoim telegramowym profilu Rada Miasta Mariupol.

 

"Zdrajcy na własną prośbę zmienili stronę, a teraz kpią z mieszkańców Mariupola. To oni zorganizowali święto 9 maja, które odbyło się na trupach Ukraińców. Chodzili ulicami i krzyczeli »Uraaa!« w miejscach, gdzie kilka godzin wcześniej usunięto zwłoki zabitych cywilów. Każdy powinien poznać ich twarze. Zdrajcy zostaną skazani za zbrodnie przeciwko swojemu krajowi" - dodano w komunikacie.

 

Lista osób współpracujących ze stroną rosyjską:

  • Konstantin Sajwaszczenko
  • Wadim Istratow
  • Dmitrij Khadzhinow
  • Siergiej Burłakow
  • Kałaczowa Wiktoria
  • Walerij Agibałow
  • Olena Karpenko
  • Eugeniusz Charmyszew
  • Natalia Sotnikowa
nat/zdr
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie