Kadyrowcy patrolują Mariupol. Doradca mera ostrzega mieszkańców

Świat
Kadyrowcy patrolują Mariupol. Doradca mera ostrzega mieszkańców
PAP/PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA
Patrole na ulicach Mariupola

Grupy kadyrowców patrolują Mariupol i okolice - powiadomił Petro Andruszczenko. Doradca mera Mariupola ostrzega mieszkańców, by nie próbowali się teraz ewakuować. - Ukraina pracuje nad uruchomieniem oficjalnych korytarzy ewakuacyjnych - dodaje.

"Okupanci nie tylko wprowadzili nowe zasady dotyczące wjazdu i wyjazdu z Mariupola i postawili punkty kontrolne. Dziś zauważono, że okolice są patrolowane przez grupy kadyrowców, poruszających się samochodami. Przede wszystkim patrolowane są drogi gruntowe, które prowadzą do objazdu przez miasto Manhusz i Nikolśke w kierunku Berdiańska i Zaporoża" - napisał doradca mera Mariupola Petro Andruszczenko na Telegramie. 

 

Jak przekazał doradca mera, mieszkańcy informowali, że wczoraj w rejonie wsi Demianiwka patrol zatrzymał samochód, w którym przewożono mieszkańców udających się w stronę Beridańska. 

 

"Rozebrano ich, wyszydzano z nich, doszło do przemocy fizycznej. Skierowano ich ponownie w stronę Mariupola. Pasażerowie i kierowca mieli przy sobie zaświadczenia po przejściu filtracji, brakowało im jednak przepustki" - poinformował doradca mera Mariupola. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosjanin oskarżony o zabicie cywila usłyszał wyrok


Petro Andruszczenko prosi mieszkańców o zachowanie ostrożności. "Powstrzymajcie się przez jakiś czas od ewakuacji. Ukraina pracuje nad uruchomieniem oficjalnych korytarzy ewakuacyjnych" - dodał.

Mariupol. Przepustki dla mieszkańców 

Doradca mera Mariupola informował wcześniej, że od soboty Rosjanie wprowadzili nowe zasady wjazdu i wyjazdu z Mariupola i rejonu mariupolskiego. Mieszkańcy muszą mieć specjalne przepustki, które wydawane są w punktach filtracyjnych.

 

Według Andruszczenki czas oczekiwania na wydanie przepustki wynosi do kilku tygodni. 

anw/zdr/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie