Polsat SuperHit Festiwal numerem jeden każdego dnia minionego weekendu

Polska
Polsat SuperHit Festiwal numerem jeden każdego dnia minionego weekendu
polsat.pl

Polsat SuperHit Festiwal numerem jeden każdego dnia minionego weekendu! Łącznie 11 milionów widzów spędziło z Telewizją Polsat trzy festiwalowe wieczory!

Za nami weekend niezwykłych muzycznych doznań! Prawie 8 godzin wspaniałej rozrywki i niemal trzystu artystów na sopockiej scenie zapewniło moc wrażeń i emocji! Widownia stęskniona za najlepszą rozrywką nie zawiodła. Zarówno przed telewizorami, jak i w Operze Leśnej oglądało nas ponad 11 milionów Polaków! Najlepiej oglądanym widowiskiem okazał się niedzielny "Sopocki Hit Kabaretowy", który obejrzało ponad 6,5 miliona widzów! Sobotni "Radiowy Przebój Roku", wyjątkowy recital Ralpha Kaminskiego oraz jubileusz artystyczny Dody zgromadziły przed telewizorami ponad 6 milionową widownię! W piątek podczas "Koncertu Platynowego" i jubileuszy LemON oraz T.LOVE bawiło się z Polsatem ponad 5 milionów widzów!


W piątkowym "Koncercie Platynowym" zobaczyliśmy artystów, których płyty i single pokryły się platyną lub diamentami czyli: Cleo, Kwiat Jabłoni, formację Komodo, Korteza, Piotra Cugowskiego i Kaśkę Sochacką.


Ten wieczór upłynął także pod znakiem solidarności z Ukrainą. Zespół Enej wraz z ukraińską grupą Kozak System wykonał utwór "Brat za Brata". Członkowie Kozak System walczą na froncie, dlatego wokalista nagrał swoje partie w okopach i w trakcie występu był wyświetlany na telebimie. Usłyszeliśmy także Kamila Bednarka w duecie z Daną Vynnytską w przepięknej balladzie "Nad zieloną miedzą" oraz Macieja Maleńczuka we wciąż aktualnym utworze "Sługi za szlugi".


Jubileusz "30 lat albumu King" świętował T.LOVE. – Choć czasy ciężkie, chcemy dać Wam pigułę energii – mówił Muniek Staszczyk, a koncert zadedykował zmarłemu niedawno ukochanemu tacie. Cały występ grupy to przegląd ich największych przebojów m.in.: "King", "I love you", "IV Liceum", czy "Nie nie nie". Za swoje dokonania muzyczne zespół otrzymał od Prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego nagrodę specjalną, a od Telewizji Polsat statuetkę "Serce do muzyki", którą wręczali Prezes Telewizji Polsat Stanisław Janowski i Dyrektor Programowa Polsatu Nina Terentiew.


A publiczność nagrodziła zespół ogromnymi brawami i głośnym "Sto lat".


"Sto lat" usłyszał również Igor Herbut z grupą LemON. Minęło już 10 lat odkąd zwyciężyli w programie "Must be the Music" – nikt nie miał wątpliwości, że ich muzyka poruszy serca. Za tę niezwykłą wrażliwość Igor Herbut został nagrodzony kryształowym "Sercem do muzyki". Przygotował też dla wszystkich niespodziankę - premierowo wykonał utwór "Ptaki" zapowiadający nadchodzący album.

 

Ten wieczór spędziło z Polsatem ponad 5 milionów widzów! Pierwszego dnia koncerty uzyskały w rynku 11,5 proc. w grupie 4+ i 12,1 proc. w grupie 16-59.


W sobotnim koncercie "Radiowy Przebój Roku" usłyszeliśmy najpopularniejsze piosenki radiowe m.in.: Viki Gabor i Kayah, Sylwię Grzeszczak, Darię, Grzegorza Hyżego i bryskę. Nie zabrakło wspomnień. Minęło 40 lat od premiery hitu "Józek, nie daruję ci tej nocy", który z tej okazji wykonali Beata i Bajm. Dawid Kwiatkowski, zdobywca dwóch podwójnie platynowych singli i najchętniej grany polski artysta w rozgłośniach, otrzymał statuetkę "Serce do Muzyki" za największy sukces minionego roku. Z kolei specjalną nagrodę od Interii za wygraną w internetowym plebiscycie "Najlepsi z Najlepszych" odebrał zespół Three Of Us. Specjalny mini recital zaprezentował ekscentryczny artysta Ralph Kaminski, który zaśpiewał również premierową piosenkę pt.: "Bal u Rafała".


Tego wieczoru królowała Doda! "Doda czy Dorota? Rabczewska jakiej nie znacie" to ukoronowanie 20 lat pracy artystycznej Doroty Rabczewskiej. – Nikt nie odniesie sukcesu, jeśli nie uwierzy w siebie sam – wspominała swoją zawodową drogę. Doda jest tego znakomitym przykładem. Dodatkowo potrafi pięknie zaskakiwać. Na początku koncertu zaśpiewały 4 Dody symbolizujące przełomowe momenty kariery. Zobaczyliśmy Dodę z 1995 roku, potem 2000, 2004 i wreszcie tą obecną - dojrzałą, ale wciąż łamiącą wszelkie stereotypy, która dla prawdziwej miłości oddałaby wszystko. W trakcie jubileuszu zaśpiewała swoje największe hity w zaskakujących duetach: "Znak pokoju" z Justyną Steczkowską, "2 bajki" ze swoją idolką Beatą Kozidrak, "Nie daj się" z Michałem Wiśniewskim oraz "Mam tylko Ciebie" z Dawidem Kwiatkowskim. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymała z rąk Stanisława Janowskiego, Prezesa Telewizji Polsat kryształowe "Serce do Muzyki". - Wielki szacunek i ogromne gratulacje za wszystko co osiągnęłaś przez te 20 lat. Mamy dla ciebie kryształowe serce z bardzo prostym przekazem. Królowa jest tylko jedna – mówił Prezes Stanisław Janowski wręczając nagrodę. Z kolei Maciej Dowbor przekazał artystce Złotą Płytę za sprzedaż singla "Fake Love".


W sobotę z Polsatem bawiło się ponad 6 milionów widzów, co dało 17,3 proc. udziału w rynku w grupie rozliczeniowej 16-59 i 15,7 proc. w 4+.


Trzydniową imprezę zakończył Sopocki Hit Kabaretowy, w którym wystąpili najzabawniejsi artyści w Polsce, a Opera Leśna po brzegi wypełniła się gromkim śmiechem! W tym ekskluzywnym gronie znaleźli się m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Nowaki, Ani Mru Mru, Jerzy Kryszak, 4 Fala, K2 i Paranienormalni.


6,5 miliona widzów w niedzielny wieczór wybrało Polsat! Udziały stacji w trakcie show kabaretowego wyniosły aż 21,1 proc. w grupie 16-59 i 20,3 proc. w grupie 4+.

 

Patronem medialnym festiwalu był TikTok i była to pierwsza tego typu współpraca w Polsce między platformą społecznościową a nadawcą telewizyjnym. Na kanale Polsatu na TikToku użytkownicy mogli zobaczyć w pierwszy dzień festiwalu wyjątkowy koncert w stylu pop-up Cleo. Fani i zaskoczeni przechodnie byli zachwyceni, a liczba zdjęć i filmików z tego mini występu wypełniła wszystkie platformy społecznościowe. W sobotę zaś z mini koncertem dostępnym tylko na platformie TikTok wystąpił Dawid Kwiatkowski.


Przez cały okres trwania festiwalu multimedialną relację w mediach społecznościowych Polsatu prowadzili specjalni reporterzy, których na co dzień obserwują miliony użytkowników, a byli to Klaudia Halejcio i Damian Tkaczuk. Liczba wyświetleń festiwalowego kontentu wyniosła prawie 8,5 miliona wyświetleń!

 

Kochani widzowie, dziękujemy że razem z nami bawiliście się podczas Polsat SuperHit Festiwal! Widzimy się za rok! Do zobaczenia w Sopocie!

red
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie