Polsat SuperHit Festiwal. Największe gwiazdy, gorące jubileusze i wielkie emocje!

Polska
Polsat SuperHit Festiwal. Największe gwiazdy, gorące jubileusze i wielkie emocje!
Polsat
Polsat SuperHit Festiwal od 20 maja w Polsacie!

Jeśli bałtyckie plaże - to tylko Sopot! A jeśli festiwale - to tylko Polsat SuperHit Festiwal! W przedostatni weekend maja, w malowniczej scenerii sopockiej Opery Leśnej pojawią się topowi artyści polskiej sceny muzycznej i kabaretowej.

Festiwal, który co roku przyciąga nad Bałtyk rzesze fanów, potrwa trzy dni. Przed nami: dwa muzyczne wieczory, trzy artystyczne jubileusze, ponad osiem godzin doskonałego grania i niedziela przepełniona najlepszym humorem. Wśród gwiazd między innymi: T.Love, LemON, Doda, Ralph Kaminski, Beata i BAJM, Dawid Kwiatkowski, Cleo, Kortez, Sylwia Grzeszczak  i Kwiat Jabłoni! Bądźcie z nami w dniach 20 – 22 maja już od 20. w Polsacie!

Polsat SuperHit Festiwal od 20 maja w Polsacie!

- Zapraszam Państwa na najlepszy festiwal nad Bałtykiem, zarówno do Opery Leśnej, jak i przed telewizory - mówi Dyr. Programowa Polsatu Nina Terentiew. - Osobiście czekam bardzo na Muńka Staszczyka i T .Love oraz na Ralpha Kaminskiego, który po raz pierwszy wystąpi na festiwalu w Sopocie. Jego utwór „Autobusy” podbił od razu moje serce, podobnie jak płyta KORA, złożona w hołdzie artystce. T.Love będzie obchodzić z nami jubileusz 30-lecia wydania albumu „King, z czego bardzo się cieszę, bo od lat jestem fanką zespołu i przyjaźnię się z Muńkiem. Kolejny jubileusz to Igor Herbuti grupa LemON. Minęło 10 lat od wygrania przez nich talent show Must Be The Music, a rzesza wielbicieli Igora Herbuta wciąż rośnie, choć tworzona przez niego muzyka nie należy do najłatwiejszych. W Sopocie pojawi się również najbardziej nieprzewidywalna kobieta show biznesu, "dostojna jubilatka" DODA świętująca 20 lat na scenie. Jedni ją kochają, inni za to samo nie znoszą. Zaśpiewa dla Państwa największe hity w nowych aranżacjach z towarzyszeniem orkiestry i swoich specjalnych gości. Jestem przekonana, że odkryją państwo jej inne oblicze muzyczne.

 

- Zapraszam do zielonej Opery Leśnej – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Cieszę się, że mamy takiego partnera jak Grupa Polsat Plus, która podobnie jak Sopot stawia na ekologię.

PIĄTEK

ü  T.LOVE - „KING” – 30 lat albumu

ü  Koncert jubileuszowy LemON – 10 lat zespołu

Wspólnie z widzami Polsatu w specjalnej zbiórce Fundacji Polsat chcemy wesprzeć znajdujące się w dramatycznej sytuacji ukraińskie dzieci. Aby pomóc - wystarczy w trakcie koncertu wysłać sms lub blik. W tej części wieczoru usłyszymy zespół Enej w utworze pt. „Brat za Brata” nagranym oryginalnie ze słynnym ukraińskim zespołem Kozak System, Kamila Bednarka w niezwykłym duecie z Danę Vynnytską, a także Macieja Maleńczuka.

W „Koncercie Platynowym” zaśpiewają artyści, których albumy i single pokryły się platyną i diamentami. Będą to:

·        Cleo

·        Kortez

·        Piotr Cugowski

·        Komodo

·        Kwiat Jabłoni

·        Kaśka Sochacka

SOBOTA

ü  Koncert „Doda czy Dorota? Rabczewska jakiej nie znacie!”

Pierwszy raz na sopockiej scenie będziemy gościć także jedną z największych gwiazd polskiej muzyki alternatywnej Ralpha Kaminskego. Wokalista ma na swoim koncie trzy płyty. Ostatnia pt. „Kora” jest hołdem dla zmarłej 3 lata temu legendarnej Kory Jackowskiej i zawiera zupełnie nowe aranżacje kultowych utworów takich jak: „Krakowski spleen”, „Po prostu bądź”, czy „Wyjątkowo zimny maj”.

Zobaczymy również koncert „Radiowy Przebój Roku”, a w nim wykonawców najchętniej słuchanych i odtwarzanych piosenek w stacjach radiowych. Będą to między innymi:

·        Dawid Kwiatkowski

·        Gromee

·        Beata i Bajm

·        Grzegorz Hyży

·        Sylwia Grzeszczak

·        Daria

·        Three of Us

·        Michał Szczygieł

·        Bryska

NIEDZIELA

W niedzielę Opera Leśna przerodzi się w prawdziwą fabrykę śmiechu. Sopocki Hit Kabaretowy to jak zwykle solidna porcja inteligentnego dowcipu. Wystąpią królowie polskiej sceny kabaretowej:

·        Kabaret Moralnego Niepokoju

·        Kabaret Skeczów Męczących

·        Kabaret Ani Mru-Mru

·        Kabaret Paranienormalni

·        Kabaret Nowaki

·        Kabaret 4 Fala

·        Kabaret K2

·        Jerzy Kryszak

 

Partnerami Polsat SuperHit Festiwal są Miasto Sopot, Bałtycka Agencja Artystyczna BART, Opera Leśna, Albert Production, Związek Producentów Audio-Video. Partnerem flotowym jest Grupa Zdunek. Patronami medialnymi są: Interia, Radio Zet, Tik Tok.

red. / Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie