Borys Budka o wizycie Dudy w Kijowie: To jest dobra robota

Polska
Borys Budka o wizycie Dudy w Kijowie: To jest dobra robota
Polsat News
Borys Budka o wizycie Andrzeja Dudy w Kijowie

To co prezydent Andrzej Duda robi w sprawach ukraińskich, jego ostatnia wizyta w Kijowie to jest dobra robota - skomentował Borys Budka. Szef klubu KO zapowiedział, że przy następnym spotkaniu pogratuluje prezydentowi wizyty w Kijowie.

Szef klubu KO Borys Budka został zapytany w poniedziałek w RMF24.pl, czy pogratulowałby prezydentowi Andrzejowi Dudzie jego ostatniej wizyty w Ukrainie.

 

- Gdy patrzę na to, co w ostatnim czasie robi prezydent Duda, jeśli chodzi o kwestie ukraińskie, to oczywiście zyskuje moje uznanie, każdy z nas powinien mu pogratulować - odpowiedział Budka.

 

ZOBACZ: Ukraina. "Gdy prezydent Andrzej Duda przemawiał w Kijowie, Rosjanie wystrzelili rakiety"

 

Zaznaczył, że "bardzo dobrze, iż prezydent podkreśla rolę wszystkich Polek i Polaków, którzy niosą pomoc Ukrainie".

Borys Budka pogratuluje prezydentowi 

- Prezydent Andrzej Duda w zakresie relacji polsko-ukraińskich, ale również tego, że pojechał do Kijowa robi naprawdę dobrą robotę i z pewnością jak będę się z nim widział pogratuluję mu tej wizyty - mówił Budka.

 

- Znamy doskonale trudną polsko-ukraińską historię, ale wiemy że trzeba patrzeć w przyszłość, a ta wizyta niewątpliwie bardzo dobry gest solidarności - zaznaczył.

Wizyta Andrzeja Dudy w Kijowie

Prezydent Duda wystąpił w niedzielę w Radzie Najwyższej Ukrainy jako pierwszy zagraniczny przywódca od czasu wybuchu wojny. Jego przemówieniu przysłuchiwał się m.in. prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, który zapowiedział nadanie Polakom specjalnego statusu na Ukrainie.

anw / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie