Niemcy. Ponad 40 osób rannych w wyniku gwałtownych burz

Świat
Niemcy. Ponad 40 osób rannych w wyniku gwałtownych burz
AP/TNN/dpa
Zniszczenia w wyniku gwałtowanych burz w Niemczech

Burze, które w ciągu minionych kilkunastu godzin przetoczyły się przez niektóre części Niemiec, spowodowały trzy tornada - poinformowała w sobotę krajowa służba meteorologiczna. W miejscowości Paderborn w Nadrenii Północnej-Westfalii rannych zostało ponad 40 osób.

Meteorolodzy w piątek ostrzegali przed intensywnymi opadami deszczu, gradem i silnymi podmuchami wiatru w zachodnich i środkowych Niemczech, a w Nadrenii Północnej-Westfalii doradzano ludziom, aby zostali w domu.

Gwałtowne burze przetoczyły się przez Niemcy

Już w czwartek burze zakłóciły ruch uliczny, wyrywały drzewa, które przewracały się na tory kolejowe i drogi oraz zalewały setki piwnic w zachodnich Niemczech.

 

 

Niemiecki serwis meteorologiczny potwierdził w sobotę trzy tornada w Nadrenii Północnej-Westfalii – w Paderborn, w pobliskim Lippstadt i na obrzeżach miasta Hoexter - podała agencja dpa.

 

 

Policja w Paderborn poinformowała, że ranne tam zostały 43 osoby, z których 30 trafiło do szpitali. Burze zrywały z domów dachy, przewracały rusztowania, niszczyły samochody, a gałęzie drzew wybijały okna.

 

 

Władze Bawarii poinformowały w piątek, że 14 osób zostało rannych, gdy drewniany dom, w którym turyści próbowali się schronić, zawalił się podczas burzy nad jeziorem Brombach, na południe od Norymbergi.

nat/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie