Waldemar Olejniczak (PiS) miał wypadek. Trafił do szpitala w ciężkim stanie

Polska
Waldemar Olejniczak (PiS) miał wypadek. Trafił do szpitala w ciężkim stanie
Twitter/KancelariaSejmu
Ślubowanie poselskie Waldemara Olejniczaka

Poseł PiS Waldemar Olejniczak uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu - przekazał w czwartek "Super Express". Do wypadku doszło w okolicach podwarszawskiego Modlina. Auto posła zderzyło się z łosiem.

Poseł trafił do warszawskiego Szpitala Bielańskiego. Jak informuje "Super Express" Olejniczak jest przytomny, ale jego stan wciąż ciężki.

 

Według nieoficjalnych informacji, poseł był trzeźwy, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

ZOBACZ: Wypadek na S8. Prokuratura prowadzi śledztwo. Małgorzata Gersdorf przesłuchana w charakterze świadka

 

Asp. Aneta Fabisiak-Wydurska z Komendy Powiatowej w Nowym Dworze Mazowieckim przekazała, że "zdarzenie miało miejsce 14 maja o 22.20 w miejscowości Dębina". - Na trasie S7 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem łosia. Kierujący samochodem osobowym w wyniku tego zdarzenia doznał obrażeń twarzoczaszki. Został przewieziony do szpitala bielańskiego w Warszawie - powiedziała.

 

Natomiast Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Dworze Mazowieckim mł. kpt. Paweł Plagowski przekazał, że w ubiegłą sobotę w akcji ratunkowej brały udział trzy zastępy strażaków. - Samochód znajdował się na pasie w kierunku Warszawy. Poszkodowany kierowca miał rany cięte głowy. Został przewieziony do szpitala - powiedział.

Radny powiatu sierpeckiego

Waldemar Olejniczak urodził się 1961 w Przybojewie. W 2002 roku został radnym powiatu sierpeckiego, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. 

 

W 2015 bez powodzenia kandydował do Sejmu w okręgu płockim, otrzymując 4920 głosów. Został jednak posłem w grudniu 2015, zastępując Wojciecha Jasińskiego. 

 

ZOBACZ: Tragiczny wypadek pod Bydgoszczą. Zmiażdżony samochód, nie żyją cztery osoby

 

W wyborach w 2019 nie uzyskał reelekcji, jednak ostatecznie znalazł się w Sejmie kilka tygodni po rozpoczęciu kadencji - w grudniu 2019 wszedł w miejsce Marka Opioły.

 

an / Interia Wydarzenia / PAP / Super Express
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie