Finlandia. Browar stworzył piwo z okazji złożenia wniosku o dołączenie do NATO

Świat
Finlandia. Browar stworzył piwo z okazji złożenia wniosku o dołączenie do NATO
PAP/EPA/MAURI RATILAINEN

Finlandia i Szwecja złożyły wniosek o dołączenie do NATO. Z tej okazji browar Olaf stworzył specjalne piwo. Pusza zaprojektowana została tak, by swoją kolorystyką przypominać logo NATO. Wykorzystano również charakterystyczny symbol kompasu.

Piwo ma 5,3 proc. alkoholu. Jak podaje FOX Business, powołując się na AP, tworzył je browar Olaf, którego siedziba znajduje się w mieście Savonlinna we wschodniej Finlandii, kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Rosją.

 

Piwo nazwano "OTAN olutta", co w języku fińskim oznacza "poproszę piwo". OTAN to francuska nazwa Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). 

 

ZOBACZ: Müller: Polska w możliwie szybkim terminie wyrazi zgodę na przyjęcie Finlandii i Szwecji do NATO

 

Na puszce widnieje postać ubrana w rycerską zbroję. W prawej ręce trzyma kufel z piwem. Na klatce piersiowej widnieje symbol kompasu, znany z flagi i loga NATO. Kolory również kojarzą się z Sojuszem. 

 

PAP/EPA/MAURI RATILAINEN
 
 

Finlandia i Szwecja złożyły wniosek o wejście do NATO. Wizyta w USA

Prezydent USA Joe Biden spotkał się w czwartek w Białym Domu z premier Szwecji Magdaleną Andersson i prezydentem Finlandii Saulim Niinisto. Tematem rozmów był złożony przez Szwecję i Finlandię wniosek o przystąpienie do NATO. 

 

- Szwecja i Finlandia to silne demokracje, które mają mocne poczucie tego, co jest moralnie właściwe. Kraje te spełniają wszystkie kryteria członkostwa w NATO - oświadczył w prezydent USA Joe Biden na konferencji prasowej, 

 

ZOBACZ: Turcja. Erdogan: powiemy "nie" wstąpieniu Szwecji i Finlandii do NATO

 

Aby dołączenie Szwecji i Finlandii było możliwe konieczna jest zgoda 30 krajów członkowskich. Zastrzeżenia zgłasza m.in Turcja oraz Chorwacja. 

 

dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie