Szymon Hołownia: za chwilę będą montowane na stacjach benzynowych czterocyfrowe wyświetlacze

Polska
Szymon Hołownia: za chwilę będą montowane na stacjach benzynowych czterocyfrowe wyświetlacze
Polsat News
Szymon Hołownia w "Gościu Wydarzeń"

- Za chwilę będą montowane na stacjach benzynowych nowe wyświetlacze, które będą mieściły cztery cyfry, a nie trzy jak dotąd - stwierdził Szymon Hołownia w "Gościu Wydarzeń", komentując ceny paliw. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim skomentował również pomysł na wspólną listę wyborczą opozycji: - Donald, poczekaj.

- Paliwo jest coraz droższe, za chwilę będą montowane na stacjach benzynowych czterocyfrowe wyświetlacze, które będą mieściły cztery cyfry, a nie trzy, jak dotąd - stwierdził Szymon Hołownia, komentując rosnące ceny paliw. 

 

- Słyszy się, że rząd chce przyspieszyć w tym roku wypłatę 14. emerytur. Szykują się na wybory albo przygotowują się do tego, że mogą się odbyć wcześniej - uważa lider Polski 2050. Jego zdaniem jeżeli wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie, to ze względu na pogarszającą się sytuację ekonomiczną Polaków, poparcie PiS "zaliczy spektakularny spadek".

 

Polityk zaznaczył jednak, że państwo "nie może się wycofać" z 14. emerytury, bo nie może podważać zaufania obywateli do państwa.

Wojna w Ukrainie. Zagrożenie głodem

Hołownia zwracał uwagę na problemy z produkcją żywności, spowodowane działaniami zbrojnymi w Ukrainie. - Znaczna część tego ziarna była eksportowana do północnej Afryki. Tam za chwilę zacznie się głód. Jak tam się zacznie głód, to ci uchodźcy, którzy będą umierali z głodu, popłyną do Włoch, Hiszpanii, Grecji - mówił. 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Władze: na Morzu Czarnym są rosyjskie okręty z 24 pociskami manewrującymi

 

Według lidera Polski 2050 potrzebne jest rozliczenie z Władimirem Putinem. - Pytanie jaka będzie pozycja Polski przy stole, przy którym będzie negocjowany traktat pokojowy. Ukraina go będzie negocjować, ale jednak wspólnota międzynarodowa na jakiejś podstawie będzie musiała zdejmować sankcje - dodał.

 

WIDEO: Szymon Hołownia w programie "Gość Wydarzeń"

 

"Donald, poczekaj"

- Zawsze jak rozmawiam z Donaldem Tuskiem, słyszę to samo. Ja nie dogmatyzuję jednej listy, ty nie dogmatyzujesz dwóch list - mówił Hołownia pytany o apel lidera PO ws. jednej listy wyborczej. Zapytany do odpowiedziałby Tuskowi, stwierdził: - Donald, poczekaj.

 

ZOBACZ: Doradca prezydenta Ukrainy krytykuje propozycję Macrona: Niedojrzała i bezsensowna

 

- Trzeba tak ułożyć tę scenę, żeby prawdopodobieństwo wygrania z PiS było jak największe, a nie najmniejsze - dodał.

Głosowanie ws. Tomasza Grodzkiego

W środę wieczorem Senat ma głosować ws. uchylenia immunitetu Tomasza Grodzkiego. Prokuratura zarzuca marszałkowi przyjmowanie korzyści majątkowych.

 

ZOBACZ: Niemcy. Szef CDU: kanclerz celowo opóźnia dostawy broni dla Ukrainy

 

Hołownia zapowiedział, że senator Polski 2050 Jacek Bury zagłosuje przeciw odebraniu immunitetu marszałkowi. - Po pierwsze, prokuratura, o czym dobrze wiemy, nie jest wiarygodna, nie jest niezależna. Po drugie dlatego, że mamy graniczące z pewnością przekonanie, że jak się chce przykryć swoją nieudolność ws. drożyzny, to się będzie wyciągało różne rzeczy - wyjaśnił.

 

Oskarżenia wobec Grodzkiego nazwał "pałką polityczną, która dzisiaj używana jest wobec tego, a jutro będzie używana wobec innego".

 

Wcześniejsze odcinki programu "Gość Wydarzeń" możesz zobaczyć tutaj.

jk/grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie