Warmińsko-mazurskie. Czterolatek za kierownicą ciągnika zatrzymanego przez policję

Polska
Warmińsko-mazurskie. Czterolatek za kierownicą ciągnika zatrzymanego przez policję
zdj. ilustracyjne/ Pixabay.com
Czterolatek jechał za kierownicą ciągnika zatrzymanego przez policję w Ełku. Zdjęcie ilustracyjne

Czteroletni chłopiec jechał za kierownicą ciągnika rolniczego zatrzymanego do kontroli przez funkcjonariuszy drogówki w okolicach Ełku na Mazurach - podała policja. Dziecku pomagał dziadek jadący na błotniku. Sam nie posiadał uprawnień.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, który jechał po publicznej drodze w gminie Ełk.

 

- Na fotelu kierowcy znajdowało się małe dziecko, jak się okazało czterolatek. Na błotnikach po obu stronach siedzieli babcia i dziadek chłopca. Policjanci przerwali tę niebezpieczną jazdę - powiedziała sierż. szt. Agata Kulikowska de Nałęcz z ełckiej policji.

Brak uprawnień i nieodpowiednia rejestracja

W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że to dziadek umożliwił wnukowi kierowanie pojazdem. Pomagał chłopcu prowadzić ciągnik, chociaż sam nie miał uprawnień do kierowania.

 

ZOBACZ: Podlaskie. Uciekał przed policją i wjechał w radiowóz. Był pod wpływem narkotyków

 

- Ciągnik nie był dopuszczony do ruchu. Ponadto w pojeździe zamontowana była tablica rejestracyjna od samochodu ciężarowego - przekazała Kulikowska. Jak dodała policjantka, babcia i dziadek czterolatka byli trzeźwi.

 

Policja będzie prowadzić postępowanie dotyczące popełnienia przez właściciela ciągnika wykroczenia, które polegało na dopuszczeniu do prowadzenia pojazdu osoby nie mającej wymaganych uprawnień. Prawdopodobnie sprawa trafi też do sądu rodzinnego, który oceni, czy dorośli właściwie wywiązali się z obowiązku sprawowania opieki nad dzieckiem.

jsd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie