Wojna w Ukrainie. Atak rakietowy w obwodzie lwowskim przy granicy z Polską

Świat
Wojna w Ukrainie. Atak rakietowy w obwodzie lwowskim przy granicy z Polską
EPA/SERGEY KOZLOV/ zdj. ilustracyjne
Dwie rakiety manewrujące, które leciały z akwenu Morza Czarnego w kierunku obwodu lwowskiego, zostały zestrzelone

Cztery rosyjskie rakiety trafiły w niedzielę w obiekt wojskowej infrastruktury w obwodzie lwowskim, całkowicie go niszcząc – poinformował szef władz obwodu lwowskiego Maksym Kozicki w nagraniu na Telegramie. - Cel niedzielnego ataku rakietowego w obwodzie lwowskim znajdował się 15 km od granicy z Polską – poinformował mer Lwowa Andrij Sadowy w sieciach społecznościowych.

Obiekt, który nie został wymieniony z nazwy, znajdował się w rejonie jaworowskim. - Według wstępnych informacji nie ma ofiar ani rannych. Nikt nie zwracał się o pomoc lekarską – oznajmił Kozicki. 

 

Mer: Wypowiedzi o denazyfikacji Polski już nie wydają się krzykami pijanego

"Cztery rakiety uderzyły w obiekt wojskowy w jaworowskim rejonie. Został całkowicie zniszczony. Na szczęście, nie było ofiar. Tym razem cel znajdował się 15 km od granicy z Polską, UE i NATO" – napisał mer Lwowa Andrij Sadowy.

 

Ujawniając szczegóły, "o których wiadomo i o których można mówić", dodał, że dwie kolejne rakiety zostały strącone przez siły ukraińskie. "Wybuchy, które było słychać we Lwowie – to właśnie skutek pracy obrony przeciwlotniczej" – oznajmił.

 

 

"Zasięg wystrzelonych rakiet to 1500 km. Teraz wypowiedzi (rosyjskich) propagandystów o konieczności denazyfikacji Polski już nie wydają się krzykami pijanego" – napisał Sadowy.

 

 

W marcu siły rosyjskie ostrzelały jaworowski poligon. Zginęło wówczas 35 osób, a ponad 100 zostało rannych.

Zestrzelono dwie rakiety

Dwie rakiety manewrujące, które leciały z akwenu Morza Czarnego w kierunku obwodu lwowskiego, zostały zestrzelone przez ukraińską obronę przeciwlotniczą – poinformowało w niedzielę dowództwo powietrzne Zachód na Facebooku.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. "Sytuacja naszych żołnierzy w Azowstalu jest krytyczna. Pozostały im może godziny"

 

"15 maja rano Raszyści (Rosjanie) przeprowadzili kilka rakietowych ataków z akwenu Morza Czarnego w celu zniszczenia obiektów kluczowej infrastruktury. Rakiety manewrujące wystrzelono prawdopodobnie z okrętów podwodnych. Dwie rakiet manewrujące okupantów zostały zniszczone przez pododdziały wojsk rakietowych dowództwa powietrznego Zachód" – podano w komunikacie.

 

laf/aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie