Wojna w Ukrainie. Nieoficjalnie: Wyznaczono następcę krążownika Moskwa. To fregata Admirał Makarow

Świat
Wojna w Ukrainie. Nieoficjalnie: Wyznaczono następcę krążownika Moskwa. To fregata Admirał Makarow
Wikimedia.org/Ad Meskens
Fregata Admirał Makarow

Nowym okrętem flagowym rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, który zastąpi zniszczony krążownik Moskwa, będzie fregata Admirał Makarow - poinformował ukraiński dziennikarz Roman Cymbaluk. Decyzję miało podjąć dowództwo Floty Czarnomorskiej.

"Dowództwo Floty Czarnomorskiej podjęło decyzję o wyznaczeniu nowego okrętu flagowego na miejsce zniszczonego 14 kwietnia krążownika rakietowego Moskwa. Będzie nim fregata projektu 11356R Admirał Makarow" - napisał Roman Cymbaluk na Facebooku w piątek wieczorem.

 

Dziennikarz, który był korespondentem agencji UNIAN w Moskwie, dodał, że właśnie w oparciu o ten okręt działa teraz grupa operacyjna Floty Czarnomorskiej.

 

 

"Dowództwo floty jest przygotowane na to, że Admirał Makarow może powtórzyć los krążownika Moskwa. W takim przypadku pałeczkę jako okręt flagowy przejmie fregata Admirał Essen" - dodał Cymbaluk.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Sztab Generalny: Rosja straciła już 27,2 tys. żołnierzy

 

Przed kilkoma dniami pojawiły się niepotwierdzone informacje o pożarze na pokładzie Admirała Makarowa.

 

Fregata rakietowa Admirał Makarow weszła do służby w armii rosyjskiej w 2017 roku. Należy do fregat projektu 11356R/M (Admirał Grigorowicz). Jej bliźniacze jednostki Admirał Essen i Admirał Grigorowicz brały udział w interwencji rosyjskiej w Syrii, prowadząc ostrzały z użyciem pocisków manewrujących Kalibr. 

jsd/grz/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie