Ukraina. Obwód charkowski. Władze regionalne: kontratak sił ukraińskich w rejonie Iziumu

Świat
Ukraina. Obwód charkowski. Władze regionalne: kontratak sił ukraińskich w rejonie Iziumu
PAP/Mykola Kalyeniak
"Wróg wycofując się zaminował absolutnie wszystko" - napisał Syniehubow

Siły ukraińskie przeszły do kontrofensywy w regionie iziumskim w obwodzie charkowskim - poinformował na Telegramie szef obwodu Ołeh Syniehubow. Przekazał też, że Charków, stolica obwodu, nie był ostrzeliwany w ciągu ostatniej doby.

Ołeh Syniehubow, którego cytuje agencja Interfax-Ukraina wskazał, że kierunek iziumski jest miejscem najzacieklejszych walk w obwodzie charkowskim. Dodał następnie: "Tam nasze siły przeszły do kontrofensywy. Na niektórych kierunkach wróg się cofa".

 

Przekazał, że Charków - drugie co do wielkości miasto Ukrainy, od początku wojny będące pod ostrzałami - nie był ostrzeliwany w ciągu ostatniej doby. Wojska rosyjskie ostrzeliwały mniejsze miejscowości. "To świadczy o tym, że nie można tracić czujności" - napisał Syniehunow. Szef władz obwodowych wezwał mieszkańców, by stosowali się do alarmów przeciwlotniczych.

 

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Eksperci: w walkach o sforsowanie rzeki Doniec Rosja straciła prawie cały batalion

 

Zaapelował też do mieszkańców tych obszarów, które zostały niedawno odbite z rąk Rosjan, by nie spieszyli się z powrotem do domów, ze względu na zaminowanie terenu i obiektów. "Wróg wycofując się zaminował absolutnie wszystko - podwórza, pasma leśne, pobocza dróg, nawet łóżeczka dla dzieci. Teraz trwa praca nad rozminowaniem" - napisał Syniehubow na komunikatorze Telegram.

jsd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie