Bydgoszcz. Wojciech O. groził śmiercią posłom i dziennikarzom. Wyszedł z aresztu

Polska
Bydgoszcz. Wojciech O. groził śmiercią posłom i dziennikarzom. Wyszedł z aresztu
Twitter/Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich
Wojciech O. groził śmiercią posłom i dziennikarzom. Wyszedł z aresztu

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy w piątek uchylił areszt tymczasowy oskarżonemu o grożenie śmiercią posłom i dziennikarzom Wojciechowi O. i zastosował wobec niego dozór policyjny - poinformował rzecznik sądu sędzia Krzysztof Dadełło.

W ramach dozoru Wojciech O. będzie musiał stawiać się raz w tygodniu w komendzie policji. Sąd postanowił też, że oskarżony nie może zbliżać się do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów i komunikować się z nimi w jakikolwiek sposób. Status pokrzywdzonych mają posłowie Marcelina Zawisza i Paweł Olszewski.

 

Wojciech O. odpowiada przed bydgoskim sądem za grożenie śmiercią posłom i dziennikarzom domagającym się obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Dotychczas odbyły się dwie rozprawy, 5 i 12 maja.

 

W akcie oskarżenia Wojciechowi O. zarzucono, że 29 stycznia podczas protestu "Stop Dyskryminacji Sanitarnej" w Bydgoszczy groził posłom śmiercią w przypadku zagłosowania przez nich za ustawą dotyczącą ochrony życia i zdrowia obywateli w czasie epidemii COVID-19 oraz nakłaniał do tworzenia listów gończych i pozbawienia życia dziennikarzy "Gazety Wyborczej".

 

ZOBACZ: Bydgoszcz. Wojciech O. groził śmiercią posłom. Mężczyzna został zatrzymany

 

Oskarżonemu zarzucono również, że w czasie zgromadzenia groził posłance Marcelinie Zawadzkiej rozbiciem pałki na głowie, a 30 stycznia w internetowym programie groził posłowi Pawłowi Olszewskiemu, że jak dojdzie do władzy, to zniesie memorandum na karę śmierci i go odwiedzi. Oboje posłów miał znieważyć.

 

Kolejna rozprawa w procesie przeciwko Wojciechowi O. została wyznaczona na 28 czerwca.

ap/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie