Żona obrońcy Mariupola o sytuacji w Azowstalu: agonia, ból i nieludzkie warunki

Świat
Żona obrońcy Mariupola o sytuacji w Azowstalu: agonia, ból i nieludzkie warunki
Polsat News
Żona i syn jednego z obrońców Mariupola

- Agonia, ból i nieludzkie warunki - tak sytuację w zakładach Azowstalu w Mariupolu opisała żona jednego z żołnierzy, który broni kombinatu. Kobieta prosiła o pomoc w uratowaniu obrońców Mariupola. - Jeśli świat wychował takie monstrum, to cały świat powinien je zwalczać - powiedziała.

W Kijowie odbyła się konferencja z udziałem żony i syna żołnierza, będącego jednym z obrońców Mariupola

 

Kobieta zaapelowała do świata o pomoc w uwolnieniu żołnierzy, którzy od wielu dni bronią się przed rosyjskimi okupantami. 

 

- Mój mąż jest w Azowstalu. Zwracamy się do wszystkich wspólnot, do wszystkich krajów świata, prosimy was: pomóżcie. Wśród żołnierzy są ludzie różnej płci, różnych wyznań. Wszyscy cierpią, to ból, agonia i nieludzkie warunki - mówiła. - Jeśli świat stworzył takie monstrum jak Federacja Rosyjska, to cały świat powinien go zwalczać - dodała.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Ukraińscy prowadzą kontrofensywę. Kontrolują większość obwodu charkowskiego

 

- Zwracam się w szczególności do prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana, bardzo prosimy o pomoc. Ma pan wpływy na świecie. Kochamy naszych mężów, podobnie jak żona, Ukrainka z pochodzenia, kochała swojego męża, sułtana Turcji Sulejmana Wspaniałego - powiedziała. 

 

Kobieta określiła sytuację w Mariupolu jako najgorszą tragedię XXI wieku. - To największa rana na ciele świata - powiedziała.

 

Wideo: Żona obrońcy Mariupola o sytuacji w Azowstalu

Rosjanie szturmują Azowstal

Rosyjskie wojska kontynuują szturm zakładów metalurgicznych Azowstal w Mariupolu; głównym celem wroga jest zablokowanie wyjść z podziemnych korytarzy na terenie fabryki, których plany pokazał najeźdźcy zdrajca - poinformował w czwartek na Telegramie doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko.

 

- Nie zważając na nic, ukraińscy obrońcy Mariupola podejmują ryzyko i próbują przeprowadzać kontrataki. Nie ma takich słów, które wyraziłyby heroizm tych ludzi - ocenił Andriuszczenko.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Sytuacja w Mariupolu "jest uwarunkowana osobistym stanowiskiem Putina"

 

W jego opinii największe niebezpieczeństwo stanowią rosyjskie drony. "Gdyby istniał sposób na ich zneutralizowanie, byłoby nam znacznie łatwiej. I to nie tylko w Azowstalu" - napisał doradca mera.

mst/zdr / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie