Poddębice. 10-latka zginęła w wypadku w stadninie. Nadepnął na nią koń

Polska
Poddębice. 10-latka zginęła w wypadku w stadninie. Nadepnął na nią koń
Zdjęcie ilustracyjne fot. Pixabay
Koń nadepnął na 10-letnią dziewczynkę

Prokuratura Rejonowa w Poddębicach (woj. łódzkie) wyjaśnia okoliczności tragedii, do której doszło w stadninie koni w pow. poddębickim. Na 10-letnią dziewczynkę, która przewróciła się na ziemię, nadepnął koń. Dziecko zmarło.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu prok. Jolanta Szkilnik, potwierdziła  we wtorek, że w tej sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Poddębicach. Dochodzenie ma wyjaśnić, w jakich okolicznościach doszło do tragedii.

 

ZOBACZ: Pomorskie: Śmiertelny wypadek w powiecie chojnickim. Zginęła 12-latka

 

- Trwa wyjaśnianie okoliczności z udziałem małoletniego dziecka – przekazała.

Szczegóły śledztwa nie są znane

Zaznaczyła, że ze względu na dobro śledztwa, jego wstępną fazę oraz fakt, że pokrzywdzonym jest dziecko, nie są udzielane żadne dane i szczegóły dotyczące prowadzonego postępowania.

 

Według ustaleń portalu tvn24.pl, który jako pierwszy we wtorek poinformował o sprawie, do tragedii doszło w miniony piątek. Dziewczynka była w stadninie ze swoimi rodzicami.

 

ZOBACZ: Mszana Dolna. Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

 

Dziecko, prowadząc swojego konia, miało przewrócić się na padoku. Wówczas na leżącą na ziemi 10-latkę nadepnąć miał inny, wystraszony koń. Mimo udzielenia pierwszej pomocy, dziewczynki nie udało się uratować.

nat/ml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie